Party v Kryrech skončila, sjely se na ni stovky lidí

foto Technoparty - ilustrační foto.

Kryry (Lounsko) - Ohlášená taneční party u Kryr na Lounsku po dvou dnech skončila. Zhruba hodinu po poledni vypnuli organizátoři hudbu, řekla ČTK severočeská policejní mluvčí Jana Slámová. Policisté na místě dohlížejí na pořádek a odjezd účastníků, u řidičů kontrolují, zda nejsou pod vlivem alkoholu či drog.

Party se konala u lomu ve směru na Valov, kam se od pátku sjely stovky lidí. Policie počet účastníků odhadla na zhruba 600. "Přijížděli a odjížděli," řekla Slámová. Žádné vážné problémy podle ní policie v souvislosti s akcí neřešila.

V sobotu zaznamenali policisté zhruba deset přestupků, nejčastěji neoprávněné přechovávání návykové látky v malém množství pro vlastní potřebu. "V noci na dnešek jsme přijali dalších 11 stížností na hluk, celkem jich tak bylo 18," doplnila Slámová. Zatím čtyři řidiči vyjeli na silnice pod vlivem alkoholu či drog, takových ale bude podle ní zřejmě víc. V kontrolách bude policie pokračovat.

Podle starosty Kryr Miroslava Brdy (STAN) byla víkendová akce na soukromém pozemku ohlášena jako oslava narozenin, ale organizátoři na místě vybírali vstupné. "Jsem zvědavý, zda zaplatí poplatek ze vstupu," řekl ČTK Brda. Obává se hlavně nepořádku, který po stovkách lidí v lokalitě zůstane. "Jsem zvědavý, jestli to po sobě uklidí," dodal.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

26°C

Dnes je pondělí 26. července 2021

Očekáváme v 1:00 18°C

Celá předpověď