Na Náchodsku spadl větroň, zemřela žákyně pilotního kurzu

foto U letiště na okraji Nového Města nad Metují na Náchodsku se 1. srpna 2022 zřítil větroň. Při pádu letounu zemřela devatenáctiletá žákyně pilotního kurzu. 

Hradec Králové - U letiště na okraji Nového Města nad Metují na Náchodsku se dnes krátce před polednem zřítil větroň. Při pádu letounu zemřela devatenáctiletá žákyně pilotního kurzu. V bezmotorovém letadle byla sama, bez instruktora, řekli dnes ČTK zástupci policie a zdravotnických záchranářů. Podle policie se větroň zřejmě zřítil při přistání.

"Podle prvotních informací větroň spadl z výšky asi 150 metrů při přistávacím manévru do pole 100 metrů od přistávací dráhy letiště," uvedla policejní mluvčí Iva Kormošová.

Podle mluvčího Zdravotnické záchranné služby Královéhradeckého kraje Ivo Nováka dívka utrpěla smrtelná poranění.

"Od počátku (našeho zásahu) byla v bezvědomí, v srdeční zástavě. Museli jsme ji resuscitovat, snažili jsme se více než půl hodiny, ale bohužel se nepodařilo obnovit spontánní srdeční aktivitu. Zasahující lékař byl nucen konstatovat, že zemřela v důsledku mnohačetných poranění," řekl ČTK Novák.

Okolnosti nehody bude podle Kormošové policie vyšetřovat ve spolupráci s Úřadem pro zjišťování příčin leteckých nehod. Na místě zasahovaly všechny složky Integrovaného záchranného systému.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

25°C

Dnes je pondělí 8. srpna 2022

Očekáváme v 21:00 17°C

Celá předpověď