Na MS hokejistek v Dánsku si zahraje i bývalá rychlobruslařka Erbanová

foto Kvalifikace hokejistek o postup na OH v Pekingu: ČR - Maďarsko, 14. listopadu 2021 v Chomutově. Zleva brankářka Anikó Némethová z Maďarska, Karolína Erbanová z ČR, Noemi Neubauerová z ČR a Alexandra Rónaiová z Maďarska.

Frederikshavn (Dánsko) - Bývalá rychlobruslařka Karolína Erbanová je v nominaci na blížcí se mistrovství světa hokejistek v Dánsku. Pro bronzovou olympijskou medailistku z roku 2018 půjde o první velkou akci v hokejové kariéře. Trenérka Carla MacLeodová povolala pro turnaj v Herningu a Frederikshavnu tři brankářky, sedm obránkyň a 13 útočnic. Svaz informoval o uzavření nominace na svém webu.

Devětadvacetiletá Erbanová, která se jako rychlobruslařka představila na třech olympijských hrách a v Pchjongčchangu získala bronz, byla blízko další účasti pod pěti kruhy, tentokrát jako hokejistka. Do nominace na únorovou olympiádu v Pekingu se ale nakonec nedostala, když jako jedna z posledních vyřazených zůstala v roli náhradnice.

Mistrovství světa žen se odehraje na severu Evropy od 25. srpna do 4. září. České reprezentantky, které po olympiádě převzala bývalá kanadská reprezentantka po kouči Tomáši Pacinovi, se ve skupině B utkají postupně s hokejistkami Maďarska, Dánska, Německa a Švédska.

Dnes odehraje český výběr ve Frederikshavnu přípravný duel s Němkami.

Nominace ženského týmu Česka na MS v Dánsku:

Brankářky: Klára Peslarová (Brynäs/Švéd.), Blanka Škodová (University of Minnesota-Duluth/NCAA), Viktorie Švejdová (SDE/Švéd.),

obránkyně: Pavlína Horálková (Krasnojarsk/Rus.), Dominika Lásková (Merrimack College/USA), Daniela Pejšová (Lulea/Švéd.), Klára Seroiszková (Göteborg/Švéd.), Tereza Radová (Leksand/Švéd.) Aneta Tejralová (Boston Pride/USA), Andrea Trnková (Příbram),

útočnice: Natálie Mlýnková, Kristýna Pátková (obě University of Vermont/USA), Karolína Erbanová (HPK/Fin.), Klára Hymlárová (St. Cloud State University/USA), Denisa Křížová (Minnesota Whitecaps/USA), Laura Lerchová (Skelleftea/Švéd.), Alena Mills (Brynäs/Švéd.), Kateřina Mrázová (Connecticut Whale/USA), Noemi Neubauerová (Colgate University/USA), Michaela Pejzlová (HIFK/Fin.), Vendula Přibylová (MODO, Švéd.), Agáta Sarnovská (AIK Stockholm/Švéd.), Adéla Šapovalivová (Příbram).

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

19°C

Dnes je středa 5. října 2022

Očekáváme v 21:00 14°C

Celá předpověď