Na motorce přijel prezident Pavel zahájit Bavorsko-české týdny přátelství

foto Začínají bavorsko-české týdny přátelství . Český prezident Petr Pavel přijel na motorce, 19. května 2023 Selb.

Selb - Na svém motocyklu dnes český prezident Petr Pavel přijel na zahájení Bavorsko-českých týdnů přátelství do bavorského Selbu. Doprovázeli ho dva členové ochranky, také na motorkách. Pavel po příjezdu novinářům řekl, že cesta, která částečně vedla také přes Sasko, byla výborná a přálo i počasí. Pavel se dnes v Selbu kromě jiného setká s předsedou bavorské vlády Markusem Söderem a dalšími představiteli regionu.

Před bývalou porcelánku, dnes muzeum porcelánu Porzellanikon u Selbu, přijel Pavel s několikaminutovým předstihem proti plánovanému programu. V šedivé motorkářské kombinéze s českou vlaječkou seděl v sedle své motorky značky BMW. Příjezd prezidenta na motocyklu byl atrakcí i pro hosty společného setkání, které se v restauraci v Porzelanikon konalo na počátku Pavlovy návštěvy.

"Jeli jsme kousek i přes Sasko. V Kraslicích jsme se stavili na pumpě a každý se s námi fotil," popsal cestu Pavel. Do německého Selbu přijel ze svého domova v obci Černouček na Litoměřicku.

Söder přivítá českého prezidenta před místním divadlem, následovat bude podpis do knihy hostů bavorské vlády a do zlaté knihy města Selb. Poté Pavel společně s bavorským premiérem oficiálně zahájí Bavorsko-české týdny přátelství, které budou trvat 12 týdnů a jejichž součástí budou kulturní, sportovní i společenské akce na obou stranách hranic.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

18°C

Dnes je pátek 22. září 2023

Očekáváme v 21:00 14°C

Celá předpověď