Na Kroměřížsku se možná pohybuje puma, policie stopy nenašla

foto Ilustrační foto - Puma.

Kroměříž - Policisté prověřují oznámení o možném výskytu pumy u Dřínova na Kroměřížsku. Starostu o pohybu zvířete na polní cestě za obcí informoval jeden z místních obyvatel. Policisté dnes místo a jeho okolí prohledali, žádné stopy však neobjevili, řekla ČTK kroměřížská policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

Policie podle ní prověřila také stopy, které lidé objevili u ovocné školky v nedalekých Litenčicích. "Na místo jsme povolali také veterináře, který zjistil, že se jedná o otisky tlap velkého psa. Prozatím výskyt pumy nemáme potvrzen, přesto apelujeme na občany, aby byli při pohybu v přírodě ostražití," uvedla mluvčí.

Oznámení o možném výskytu pumy ve volné přírodě přijali policisté i v sobotu. Muž u Hoštic na Kroměřížsku spatřil podle mluvčí černošedé zvíře, a to ze vzdálenosti zhruba 300 metrů. "Domníval se, že to může být puma americká, ale zcela jistý si nebyl. V prachu na polní cestě, po které se mělo zvíře pohybovat, ani v jejím okolí policisté následně žádné stopy nenalezli. Přesto jsme pro jistotu vyrozuměli starosty okolních obcí," řekla Kyšnerová.

K obdobným oznámením vyjížděla policie také 13. července k Pohořelicím na Brněnsku a začátkem července k Dětkovicím na Vyškovsku. Ani v těchto případech šelmu nenašla. Podle stop nalezených u Dětkovic však tehdy odborník nevyloučil, že se v oblasti skutečně mohla puma pohybovat.

Zprávy o výskytu velké kočkovité šelmy ve volném terénu v uplynulých týdnech přicházely také z Jindřichohradecka nebo Pelhřimovska. Kdyby někdo pumu spatřil, policie doporučuje kontaktovat tísňovou linku 158. Zatím není známo, jak se šelma do přírody dostala. Policisté se domnívají, že zřejmě uprchla neznámému chovateli.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

2°C

Dnes je čtvrtek 23. ledna 2020

Očekáváme v 7:00 2°C

Celá předpověď