Na Krásných ztrátách Live ve Všeticích vystoupí Pospíšil, Prago Union či Mládek

foto Druhý den festivalu Benátská!, 29. července 2022 v Liberci. Ivan Mládek.

Všetice (Benešovsko) - Zpěvák a hudebník Luboš Pospíšil s kapelou 5P, slovenské experimentující písničkářky Katarzie či kapely Prago Union a Gaia Mesiah vystoupí 11. a 12. srpna na festivalu Krásný ztráty Live ve středočeských Všeticích. Mezi hosty sedmého ročníku budou i britský písničkář žijící v Česku James Harries, kapela Precedens či Ivan Mládek a Banjo Band. Na dramaturgii se spolu s hudebním garantem festivalu Michalem Prokopem od letoška podílí také hudebník a kapelník Monkey Business či J.A.R. Roman Holý, informovala ČTK za pořadatele Zuzana Kantorová.

"Letošní ročník Krásných ztrát je svým způsobem přelomový. Jednak po dlouhé době přidáváme další scénu, která představí doplnění hlavního programu. Ten se tento rok snažíme zacílit i trochu mimo tradiční fanoušky Michala Prokopa. Půjde tedy vpravdě o multigenerační akci, což jsme si vždycky kladli za primární cíl," uvedl producent festivalu David Gaydečka.

Speciálním zahraničním hostem bude bluesový zpěvák Chris Jagger, který je bratrem slavnějšího Micka. Na programu bude i vystoupení obou dramaturgů festivalu s jejich skupinami, tedy Michala Prokopa v čele Framusu Five i akustického Tria a Romana Holého s Monkey Business. Na přidané malé scéně vystoupí hned dvakrát multiinstrumentalista Jakub Kaifosz. V pátek v rámci projektu Lazer Viking, v sobotu jako frontman dnes už neexistující kapely Wild Tides.

Pro Krásný ztráty Live je podle pořadatelů typická jinde nevídaná žánrová šíře. "Zcela bez problémů se zde na jednom pódiu mohou vystřídat hvězdy současné klubové indie scény 'něco něco' se zpěvačkou Bárou Vaculíkovou v pop-jazzovém projektu Divá Baara, hvězdy slovenského blues ZVA 12-28 Band s veterány akustické alternativy i svébytného písničkářství Jablkoň, bluesový virtuos na foukací harmoniku Matěj Ptaszek s ostrou indiepopovou kapelou Gustavo Rojo či ska-rockové Schodiště s brilantní jazzovou zpěvačkou Yvonne Sanchezovou," uvedli organizátoři.

Podrobný program najdou zájemci na webových stránkách festivalu.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

27°C

Dnes je pondělí 2. října 2023

Očekáváme v 9:00 21°C

Celá předpověď