Na Jamajce zemřel legendární zpěvák reggae Bunny Wailer

foto Zpěvák reggae Bunny Wailer (na archivním snímku z roku 2005), poslední člen legendární hudební skupiny The Wailers, ve které hrál i Bob Marley, dnes zemřel na své rodné Jamajce. Bylo mu 73 let.

Kingston - Zpěvák reggae Bunny Wailer, poslední člen legendární hudební skupiny The Wailers, ve které hrál i Bob Marley, dnes zemřel na své rodné Jamajce. Bylo mu 73 let. O úmrtí s odvoláním na hudebníkova manažera informovala agentura AP.

Wailer, vlastním jménem Neville O'Riley Livingston, založil v roce 1963 kapelu The Wailers spolu s Bobem Marleym a Peterem Toshem. Mezinárodně známými se stali díky albu Catch a Fire. Prostřednictvím své hudby kapela popularizovala také rastafariánskou kulturu.

Zpěvák reggae Bunny Wailer, člen legendární hudební skupiny The Wailers, ve které hrál i Bob Marley, si zapaluje marihuanu, na archovním snímku z roku 2014.

Trojnásobný držitel hudební ceny Grammy Wailer zemřel v nemocnici na Jamajce. Příčina smrti není zatím známa. Podle místních novin byl v nemocnici v posledním roce velmi často, protože před rokem jej postihla mrtvice.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

2°C

Dnes je neděle 16. ledna 2022

Očekáváme v 9:00 0°C

Celá předpověď