Na jaké elektromobily se letos můžeme těšit?

foto PR - Peugeot e-308

Nových typů elektromobilů letos vstoupí na trh opět rekordní počet. Některé jsou zatím ještě utajované, ale náš výčet u jednotlivých automobilek ukazuje, že se stále bude převážně jednat o větší a dražší modely.

Fotogalerie

Mezi ty, jejichž cenovka by alespoň neměla o mnoho přesahovat hranici miliónu korun patří například elektrická verze Peugeotu 308, osobní varianta malé dodávky Renault Kangoo, dále nová generace modelu Hyundai Kona EV, Opel Astra Electric a minimálně dva modely čínské značky MG. Konkrétně typy MG 4 EV a MG 5 EV. Zajímavý by mohl být první elektromobil Jeepu. Půjde o malé městské SUV Avenger.

Naopak na opačném konci cenového spektra bude obří SUV Mercedes-Benz EQS SUV a následně o něco menší EQE SUV. Poměrně vysokou cenovku nepochybně dostane také historicky největší Kia prodávaná na našem území. Má dostat jmenovku EV 9. Zajimavé výkonové parametry určitě nabídne výkonná verze Hyundai Ioniq 5 s dodatečným označením N.  Audi rozšíří svoji řadu elektromobilů o Q6 e-tron. BMW pak bude souběžně s novou generací tradiční řady 5 prodávat také plně elektrickou variantu i5. Analogicky v Mnichově postupovali s novou generací SUV X1.

Podobně jednal také Citroën v případě C4 X a Peugeot s novým modelem 408. Cupra hodlá uvést nové elektrické SUV Tavascan.

Aktivní bude opět ve sféře elektromobilů Volkswagen. Kromě modernizovaného hatchbacku ID.3 přijde ještě nový sedan ID.7. Ovšem nejprve budou moci zákazníci usednout do ID. Buzz.

 Autonaelektřinu.cz

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

27°C

Dnes je pátek 29. září 2023

Očekáváme v 21:00 21°C

Celá předpověď