Na D35 u Olomouce kvůli popraskané vozovce havarovalo pět aut

foto Jeden nákladní vůz a čtyři osobní automobily havarovaly 19. června 2021 na dálnici D35 u obce Daskabát nedaleko Přáslavic na Olomoucku kvůli zvlněnému a popraskanému povrchu vozovky, který poškodily vysoké teploty.

Olomouc - V důsledku vysokých teplot popraskal dnes povrch dálnice D35 mezi Přáslavicemi a Velkým Újezdem na Olomoucku ve směru na Lipník nad Bečvou. Kvůli zvlněnému povrchu komunikace na místě havarovala čtyři osobní auta a nákladní vůz, při nehodách utrpělo deset lidí lehčí zranění. Dálnice D35 zůstane v místě zavřená zřejmě až do večera. Záchranáři zraněné ošetřili a některé převezli do nemocnice, vyplývá z informací policie a hasičů. Policie dopravu odklání.

Vysoké teploty dnes odpoledne poškodily povrch dálnice D35 u Přáslavic a Velkého Újezdu na Olomoucku. Dálnice tam je v obou směrech uzavřená. Kvůli zvlněné vozovce na místě havarovala čtyři osobní auta a nákladní vůz, při nehodách utrpělo deset lidí lehčí zranění. Dálnice D35 zůstane v místě poškozeného povrchu zavřená zřejmě až do pozdního večera. Záchranáři zraněné ošetřili a některé převezli do nemocnice, vyplývá z informací policie a hasičů. Policie dopravu odklání.

Zavřený je od odpoledne úsek dálnice mezi 283. a 290. kilometrem ve směru na Ostravu, kde praskl betonový povrch komunikace. Vpodvečer byla dálnice v těchto místech kvůli zvlněnému povrchu uzavřena také ve směru na Olomouc. "Dálnice je tedy v daném úseku zcela uzavřena oběma směry. Policisté dopravu odklánějí," řekl ČTK policejní mluvčí Libor Hejtman.

Nehody se na D35 u Přáslavic staly kolem 15:00 poté, co automobily zastavovaly ve směru na Lipník kvůli prasklému povrchu dálnice, který poškodily vysoké teploty. Podle ŘSD havarovala čtyři osobní vozidla a jeden nákladní automobil v místě, kde zřejmě vlivem vedra praskl betonový povrch a zvedl vozovku.

"V pravém jízdním pruhu jel kamion a před ním byl zvlněný úsek dálnice. Vozidla zde zastavovala. Kamion zastavil a taktéž v levém jízdním pruhu zastavila tři osobní vozidla, ale čtvrté vozidlo jedoucí stejným směrem nezastavilo a narazilo do kolony stojících vozidel, čímž došlo k řetězové nehodě. Zraněné osoby byly převezeny do Fakultní nemocnice v Olomouci," uvedl Hejtman.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

20°C

Dnes je pondělí 2. srpna 2021

Očekáváme v 7:00 15°C

Celá předpověď