Na Brněnské přehradě dnes začala 76. plavební sezona, potrvá do 30. října

foto Zahájení sezony lodní dopravy na Brněnské přehradě, 9. dubna 2022.

Brno - Na Brněnské přehradě dnes brněnský dopravní podnik zahájil 76. lodní sezonu. Přes studené a větrné počasí se přišlo na slavnostní nástup kapitánů podívat mnoho lidí, kteří se dopoledne vydali na zahajovací okružní plavbu po hladině. V 10:45 vyplula první loď na pravidelnou plavbu, sezona letos potrvá do 30. října, řekl ČTK generální ředitel dopravního podniku Miloš Havránek.

Fotogalerie

Loňská sezona byla v novodobé historii lodní dopravy rekordní, lodě přepravily téměř 290.000 cestujících. "Jsme moc rádi za přízeň, kterou k nám Brňané chovají," řekl Havránek. Posledních deset let zájem víceméně setrvale roste s tím, jak se podařilo přehradu vyčistit od sinic, daří se ji udržovat čistou a v důsledku zvelebování jejího okolí roste její rekreační význam.

Dopravní podnik má k dispozici pět moderních lodí a dvě historické Brno a Morava. Zároveň se snaží modernizovat infrastrukturu. "Letos investice nejsou tolik vidět, protože děláme generální opravu zimního dobíjení lodí za deset milionů korun. Dobíjení bude rychlejší a levnější. Pokračujeme také v obnově základního mola, kde jsou lodě zaparkované," řekl Havránek. Až v květnu vypluje loď Brno, protože se rekonstruuje elektroinstalace.

Podnik má také téměř připravenou úpravu zastávek ve Veverské Bítýšce a Pod Trnůvkou, aby byly bezbariérové. "V Bítýšce se navíc odchází ze zastávky jen takovou vyšlapanou pěšinou, tak tam chceme udělat zpevněnou cestu a kromě bezbariérového mola také lavičky a stolek, aby to mělo vyšší úroveň," řekl Havránek. Kvůli finanční situaci se předpokládá, že se budou zastávky upravovat až příští rok.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

24°C

Dnes je úterý 5. července 2022

Očekáváme v 9:00 22°C

Celá předpověď