Na Blanensku se převrátil autobus, řidič a dva cestující jsou lehce zraněni

foto U Velkých Opatovic na Blanensku se 2. srpna 2022 převrátil autobus na bok mimo silnici.

Velké Opatovice (Blanensko) - U Velkých Opatovic na Blanensku se dnes odpoledne převrátil linkový autobus na bok mimo silnici. Zranil se řidič a dva cestující, muž a žena, zranění byla lehká. V autobuse nikdo další necestoval. ČTK to řekl mluvčí policie Pavel Šváb. Silnice byla v místě asi pět hodin uzavřena, jezdilo se odklonem. Podle mluvčí záchranné služby Michaely Bothové záchranáři na místě ošetřili tři pacienty a k vyloučení vážnějších zranění je převezli do boskovické nemocnice.

Nehodu měla policie nahlášenou kolem 15:10, stala se na silnici 3724. "Příčinu nehody zjišťujeme," uvedl mluvčí. Řidič autobusu měl negativní výsledek dechové zkoušky.

Bothová řekla, že zpočátku nehoda vypadala velmi vážně a záchranáři požádali o výpomoc i kolegy z Pardubického kraje. "Na místo jsme vyslali dva pozemní prostředky, jedna posádka přijela i z Pardubického kraje. Snažili jsme se zajistit i leteckou záchrannou službu, náš vrtulník byl ale v tu chvíli u jiné události, stejně tak nedostupná byla Vysočina a olomoucký vrtulník. Nakonec mohl Královéhradecký kraj, vrtulník se ale nakonec vracel prázdný, protože ta zranění naštěstí nebyla tak závažná," popsala Bothová.

Řidiči jezdili odklonem směr Letovice - Chlum - Korbelova Lhota - Brťov, a to kvůli vyprošťování autobusu. Kolem 20:00 byla silnice opět průjezdná.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

25°C

Dnes je pondělí 8. srpna 2022

Očekáváme v 21:00 17°C

Celá předpověď