Na Benešovsku se srazil autobus s vlakem, deset zraněných

foto Na železničním přejezdu u Struhařova na Benešovsku se 14. června 2020 ráno srazil autobus s osobním motorovým vlakem, který po nárazu vykolejil.

Struhařov (Benešovsko) - Na železničním přejezdu u Struhařova na Benešovsku se dnes ráno srazil autobus s osobním motorovým vlakem, který po nárazu vykolejil. Podle záchranné služby bylo zraněno deset lidí, z toho jedna žena vážně a zbytek utrpěl lehká zranění. V obou dopravních prostředcích cestovalo podle hasičů 12 lidí. Policie uvedla, že signalizace na přejezdu v době nehody fungovala. Jednokolejná trať mezi Benešovem a Vlašimí byla až do podvečera neprůjezdná.

Událost se stala v 06:40 na silnici 112 mezi Struhařovem a Dobříčkovem na přejezdu zabezpečeném světelnou výstražnou signalizací bez závor. Podle Správy železnic vjel autobus na přejezd ve chvíli, kdy tudy projížděl vlak Českých drah. "V důsledku střetnutí osobní vlak vykolejil," uvedl mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal. Autobus zůstal po nehodě v kolejišti.

Podle Správy železnic byla výstražná světla v době nehody v provozu, což potvrdila i policie. "Signalizační zařízení fungovalo," řekla ČTK policejní mluvčí Michaela Richterová. Vyšetřování nehody ale zatím není uzavřeno, podle Richterové může trvat i několik měsíců. Škoda se blíží ke čtyřem milionům korun. Mluvčí Drážní inspekce Drápal uvedl, že škoda na vlaku je 2,6 milionu korun, na autobusu 800.000 a na trati 300.000 Kč.

Na místo zamířily všechny složky Integrovaného záchranného systému. Mluvčí záchranné služby Petra Effenbergerová uvedla, že se při nehodě zranilo deset lidí. "Jedna žena je zraněna velmi vážně, po intenzivní lékařské péči byla letecky přepravena do motolské nemocnice," dodala. Zbylých devět lidí podle ní utrpělo různá zranění lehčího charakteru.

Těžce zraněná žena je mimo ohrožení života, nebude podstupovat žádnou operaci, řekla ČTK mluvčí motolské nemocnice Pavlína Danková. "Pacientka je na jednotce intenzivní péče, její stav je stabilizovaný," doplnila.

Z 12 cestujících museli hasiči deset lidí zachraňovat. "Z vlaku jsme zachraňovali čtyři osoby a z autobusu šest," uvedl mluvčí hasičů Jaroslav Gabriel. Nejvážněji zraněná žena podle něj byla v autobusu. "Nevyužívali jsme hydraulické vyprošťovací zařízení jako u jiných dopravních nehod, protože ta vozidla nejsou tak poškozena, aby bylo nutné karosérie stříhat. Hasiči používali páteřovou desku a na ní zraněné vyprošťovali z obou vozidel," dodal Gabriel. Zdravotníkům také pomáhali s tříděním zraněných a podíleli se na jejich ošetřování a transportu. Připraveno bylo i nasazení týmu posttraumatické péče, nakonec to ale nebylo zapotřebí.

Provoz na trati i na silnici 112 byl zastaven, objížďka pro auta vedla přes Dobříčkov. Podle Richterové byla doprava na trati i na silnici obnovena před 17:00.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

17°C

Dnes je pátek 25. září 2020

Očekáváme v 13:00 17°C

Celá předpověď