Muzikál Rebelové se vrátí do divadla v nové verzi

foto Herci Jitka Schneiderová a Jan Révai pózují fotografům 8. července 2020 v Praze po tiskové konferenci k uvedení muzikálu Rebelové.

Praha - Po 17 letech od prvního uvedení divadelní verze se znovu a na větším jevišti divákům předvede muzikál Rebelové. Stejně jako starší verze uváděná v Divadle Broadway přinese i ta nová připravovaná pro Hudební divadlo Karlín letní atmosféru a populární písničky 60. let rámované osudovým srpnem 1968.

Tvůrci novinářům dnes řekli, že novou inscenaci doplní písničky, které nezazněly ani ve filmu z roku 2001, a že by byli rádi, kdyby se mladí diváci prostřednictvím muzikálu seznámili i s některými fakty z novodobé historie. Premiéry jsou naplánovány na 3. a 4. prosince.

"Dělal jsem tady Drákulu a jsem rád, že Rebelové budou mít takové velké jeviště. Kdysi jsme to dělali na Broadwayi v takové komornější verzi. Zdeněk (Zelenka) napsal nové libreto, obohacené o několik písní, které nebyly ani ve filmu, ani v první broadwayské verzi před 17 lety. Na konci představení máme velké překvapení," řekl režisér filmu i obou divadelních představení Filip Renč. Se Zelenkou je autorem scénáře nového uvedení muzikálu.

"Ať to mladé generaci připomene období, které je finále toho filmu. Mým osobním přáním je, aby se i díky tomuto filmu začali trochu zajímat i o historii. Myslím, že srpen 68 by měla tahle generace poznat," řekl Zelenka.

Tvůrci a herci pózují 8. července 2020 v Praze fotografům po tiskové konferenci k uvedení muzikálu Rebelové. Ze známějších herců v muzikálu starší postavy ztvární třeba Petr Štěpánek, Vlastimil Zavřel, Jan Vlasák, Jan Révai, Světlana Nálepková či Jitka Schneiderová. Nový muzikál obohatí podle tvůrců asi čtyři písně, které v dřívějších dílech nezazněly, například známá Tereza nebo Roň slzy. Scenárista a autor libreta Zelenka to vysvětlil tím, že zatímco film má přibližně 90 minut, muzikál by měl mít dvě alespoň padesátiminutové části. Proto se musely některé věci dopsat, uvedl.

Muzikál se bude zkoušet celé léto, kdy je divadlo prázdné kvůli divadelním prázdninám. Ředitel divadla Egon Kulhánek uvedl, že zpočátku příští sezony bude chtít hrát především pro ty, kdo nemohli přijít do divadla kvůli opatřením proti šíření koronaviru.

"Od 11. března jsme zrušili 94 představení a zůstalo nám v rezervoáru zhruba 60.000 vstupenek. Naštěstí diváci byli s námi většinou natolik solidární, že ty vstupenky nám zůstaly, takže teď je vyměňujeme na podzim. Takže doufáme, že podzim jako vždy bude plně obsazený a s napětím budeme očekávat podzimní prodeje, co se bude dít směrem k jaru, situace je pro všechny naprosto nová," řekl Kulhánek.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

3°C

Dnes je neděle 29. listopadu 2020

Očekáváme v 5:00 -1°C

Celá předpověď