Muže, který v Brně ujížděl policistům, policie obvinila z vraždy ve Slatině

foto Policejní automobil - ilustrační foto.

Brno - Policie obvinila devětadvacetiletého muže, který v sobotu policii ujížděl v Brně v ukradeném voze, z loupeže a také z vraždy. Obětí byl muž, kterého obviněný podle policie napadl v brněnské Slatině ještě před odcizením vozu. Obviněný muž je ve vazbě, uvedl dnes na policejním webu mluvčí Pavel Šváb. ČTK mluvčí řekl, že muž je obviněný v prvním odstavci, za vraždu mu tedy hrozí do 18 let vězení. Obvinění se ale může ještě změnit. "Zodpovídat se bude i z přečinů výtržnictví, ublížení na zdraví, poškození cizí věci a neoprávněného užívání cizí věci," uvedl Šváb.

Policie obvinila devětadvacetiletého muže, který v sobotu policii ujížděl v Brně v ukradeném voze, z loupeže a také z vraždy. Obětí byl muž, kterého obviněný podle policie napadl v brněnské Slatině ještě před odcizením vozu. Obviněný muž je ve vazbě, uvedl dnes na policejním webu mluvčí Pavel Šváb. ČTK mluvčí řekl, že muž je obviněný v prvním odstavci, za vraždu mu tedy hrozí do 18 let vězení. Obvinění se ale může ještě změnit. "Zodpovídat se bude i z přečinů výtržnictví, ublížení na zdraví, poškození cizí věci a neoprávněného užívání cizí věci," uvedl Šváb.

Podle serverů iDNES.cz nebo Blesk.cz je obviněným mužem profesionální boxer, který u odlehlých garáží pod vlivem drog ubil nářadím muže luxujícího vůz. Podle CNN Prima News mrtvolu sedmadvacetiletého muže, který měl pár týdnů před svatbou, hodil do auta a zapálil jej.

Později ten den se terčem agresivity pachatele stal podle policie pracovník autobazaru, po jehož napadení muž odjel odcizeným jeepem. Policie po oznámení začala po ukradeném voze pátrat i s využitím vrtulníku. "Hledané vozidlo se podařilo objevit v Židenicích, muž za volantem ale odmítl uposlechnout pokynů policistů k zastavení a začal ujíždět," uvedl už dříve mluvčí.

Pronásledování za pomoci vrtulníku skončilo zadržením podezřelého v Křenovicích na Vyškovsku. Tam muže, který měl pozitivní test na drogy, policisté zajistili a následně umístili do policejní cely. Při stíhání a zadržení použili i služební zbraň. Nikdo zraněn nebyl. Policie už dříve uvedla, že muž v posledních hodinách před zadržením překročil zákon pětkrát. Odcizil osobní automobily a motocykl a dopustil se i násilných skutků. Policie také už dříve uvedla, že procesní úkony bude možno provést až tehdy, jakmile to zdravotní stav muže dovolí.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

14°C

Dnes je úterý 21. září 2021

Očekáváme v 3:00 10°C

Celá předpověď