Muž venčící psa, který napadl v Praze dítě, byl obviněn z ublížení na zdraví

foto Policejní oddělení - ilustrační foto.

Praha - Muž venčící psa, který v Praze 1. dubna vážně zranil dítě, byl obviněn z těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti. Na webu policie to oznámila mluvčí pražských policistů Violeta Siřišťová. ČTK řekla, že stejný pes jen několik dní před napadením dítěte údajně zaútočil i na dalšího člověka a jeho psa. Státní veterinární správa nyní na podnět policie rozhoduje, zda bude pes odebrán ženě, které patří. Majitelce psa by hrozil postih, pokud by se prokázalo, že byla při některém z útoků také přítomna, dodal Siřišťová.

Pes zaútočil 1. dubna na čtyřletého chlapce, který byl s matkou na procházce v parku pod petřínskou rozhlednou. Dítě po incidentu skončilo v kritickém stavu v nemocnici. Muž po incidentu utekl a policii se přihlásil, až když policisté v médiích oznámili, že po něm pátrají. Osmapadesátiletý muž není majitelem psa, pouze ho venčil. Podle Siřišťové ale v době útoku měl psa na starost, a proto byl obviněn on.

Napadení dítěte není možná jediným útokem tohoto zvířete. "Díky medializaci případu se kriminalistům ozval muž, který byl stejným psem napaden pár dní před brutálním útokem v Petřínských sadech. Kolegové nového svědka již vyslechli a nadále se případem intenzivně zabývají," sdělila mluvčí policie. Kdo měl v danou chvíli psa na starost, zatím neuvedla.

Co bude se psem, nyní řeší veterinární správa. Podle policejní mluvčí může správa nechat psa majitelce odebrat.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

15°C

Dnes je neděle 16. května 2021

Očekáváme v 9:00 12°C

Celá předpověď