Muž v bytě v Brně zadržoval dvě ženy i s dětmi,vyhrožoval zabitím

foto Policisté českých zásahových jednotek - ilustrační foto.

Brno - Sedmatřicetiletý muž dnes dopoledne v jednom z brněnských bytů zadržoval pětašedesátiletou majitelku bytu s další ženou a jejími dvěma dětmi, vyhrožoval, že rukojmí zabije. Zklidnila ho až zásahová jednotka. V tiskové zprávě to uvedl mluvčí policie Bohumil Malášek. Nikdo nebyl zraněn. Kriminalisté nyní zjišťují především pohnutky muže.

Drama se odehrálo ve Václavské ulici, muž sám volal na policii. V bytě kromě dvou žen zadržoval i šestiletého chlapce a o tři roky mladší holčičku. "Požadoval příjezd televizního štábu a rozhovor s redaktorem. Muž, který několikrát volal na tísňovou linku, nakonec začal komunikovat s vyjednávačem zásahové jednotky," uvedl mluvčí.

Vyjednavač s mužem mluvil více než hodinu a půl, dosáhl propuštění obou dětí. "Na další pokusy o vyjednávání už ale muž patřičně nereagoval. Policisté zásahové jednotky museli vstoupit do bytu násilím. Rozrušeného muže, který podobným způsobem na začátku roku vyhrožoval v Přerově, za pomoci paralyzéru zklidnili a zajistili," uvedl mluvčí.

Zásah ze vzduchu podpořil i policejní vrtulník. Kriminalisté případ dále vyšetřují. "Zjišťují především pohnutky muže, jeho vztah k zadržovaným osobám a další okolnosti," doplnil mluvčí.

Na místě byla na žádost policie i záchranná služba. "Operátoři vyslali na místo lékaře v setkávacím systému a inspektora provozu. Mladý muž držel v bytě několik osob jako rukojmí. Nejprve jsme měli v péči dvě děti, které muž po hodině a půl vyjednávání s policií propustil, zkontrolovali jsme jejich zdravotní stav, byly rozrušené, ale v pořádku. Po zadržení pachatele jsme vyšetřili ještě dvě dospělé ženy, ani ony neutrpěly žádné zranění," uvedla mluvčí Michaela Bothová.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

7°C

Dnes je neděle 28. února 2021

Očekáváme v 15:00 8°C

Celá předpověď