Mladík na jihu Čech vezl vrstevníka na kapotě, těžce se zranil

foto Devatenáctiletý řidič osobního pětimístného vozu Peugeot 207 způsobil 8. září 2019 na Českokrumlovsku těžké zranění svému vrstevníkovi, kterého vezl na kapotě auta.

Český Krumlov - Devatenáctiletý řidič na Českokrumlovsku těžce zranil svého vrstevníka, kterého vezl na přední kapotě auta. Mladík z kapoty spadl, načež ho řidič přejel a způsobil mu těžké zranění. Řidič vezl v osobním pětimístném autě 11 lidí, z toho jednoho na kapotě, jednoho na střeše a tři v kufru. Při policejní kontrole nadýchal řidič 0,9 promile alkoholu. ČTK to dnes řekl krajský policejní mluvčí Milan Bajcura. Nehodu vyšetřuje policie, řidiče podezírá z ublížení na zdraví z nedbalosti.

Fotogalerie

Havárie se stala 8. září kolem 3:30 ráno. Řidič auta Peugeot 207 jel podél železniční trati mezi obcemi Plešovice a Třísov na Českokrumlovsku. Na přední kapotě se držel 21letý muž, další člověk seděl na střeše, tři byli v kufru, zbytek vevnitř, uvedl Bajcura.

"Řidič musel prudce přibrzdit a ten na přední kapotě se přetočil a spadl pod auto, on ho přejel," řekl mluvčí. Těžce zraněného muže převezli záchranáři do nemocnice. "Ten kluk je rozlámaný a pravděpodobně nebude nikdy pořádně chodit. Takovou nehodu už dlouho nepamatuju, a to sloužím 28 let," řekl ČTK Bajcura.

Při testu na alkohol nadýchal řidič 0,9 promile. Protože mezi nehodou a testem uplynul delší čas, policie řidiče vyzvala, aby se podrobil odběru biologického materiálu. Určí se tak přesné množství. "Dělají to soudní znalci v nemocnici a dopočítají, kolik mohl mít v těle v době nehody," řekl Bajcura.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

27°C

Dnes je pátek 14. srpna 2020

Očekáváme v 19:00 22°C

Celá předpověď