Místopředsedou Nejvyššího soudu nejspíš bude Petr Šuk

foto Ilustrační foto - Nejvyšší soud má nové logo, vítězný návrh zpracovali Zuzana Bogorová a Tomáš Kopecký. Zobrazuje antickou bohyni spravedlnosti. Soud bude logo používat pro slavnostní a společenské příležitosti, objeví se na různých reprezentativních materiálech.

Brno - Místopředsedou Nejvyššího soudu pravděpodobně bude Petr Šuk. Prezidentovi Miloši Zemanovi jej dnes na schůzce v Praze navrhnul předseda Nejvyššího soudu Petr Angyalossy. Prezident podle Angyalossyho návrh akceptoval. "Sdělil, že návrhu vyhoví," řekl ČTK Anygalossy.

Prezident se ještě chce s kandidátem setkat, termín jmenování místopředsedy tak prozatím není stanoven. "Jmenování očekávám spíše v řádu týdnů než měsíců," uvedl Angyalossy. Šuka podle svých slov navrhl pro jeho odborné i lidské předpoklady.

V pozici místopředsedy Nejvyššího soudu skončil 31. prosince po deseti letech Roman Fiala, kterého jmenoval ještě prezident Václav Klaus. Fialův mandát vypršel. Pravomoc určit místopředsedu má prezident, vybírá z řad stávajících členů Nejvyššího soudu.

Šuk je soudcem od roku 2000, k nejvyšší instanci přešel v roce 2008. Nyní působí jako předseda senátu v občanskoprávním a obchodním kolegiu. Odborně se zabývá například právem obchodních korporací.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

14°C

Dnes je úterý 21. září 2021

Očekáváme v 9:00 11°C

Celá předpověď