Minibus Xbus bude také v obytné verzi

foto PR - ElectricBrands Xbus

Německý výrobce elektrických čtyřkolek ElectricBrands představil produkční podobu svého minivanu s názvem Xbus. Ten se bude nabízet v různých specifikacích. Nyní ale společnost ukázala exemplář ve verzi Camper, což je tedy malý obytný vůz určený pro dva lidi.

Tato varianta má tudíž ve výbavě výsuvnou střechu, která tak umožňuje lidem uvnitř se pohybovat vzpřímeně. Současně je možné vysunout také zadní partii vozu, což prodlouží spací lůžko. Uvnitř se nachází ještě malá kuchyňka, ve které je k dispozici lednice, dřez a varná deska.

Vozidlo pohání čtyři v kolech umístěné elektromotory, jejichž trvalý výkon (vzhledem k zařazení modelu do legislativní kategorie těžkých čtyřkolek) je pouze 20 koňských sil. Je ale ho možné krátkodobě navýšit až na 75 koní.

V základní verzi se bude model dodávat s trakční baterií s kapacitou 10 kWh. Energie v ní pak vystačí na dojezd přibližně 140 kilometrů. Ovšem kapacitu této baterie lze navyšovat přidáváním jednotlivých modulů 1,25 kWh postupně až na 30 kWh. Každý z těchto modulů navýší hodnotu dojezdu přibližně o 17,5 kilometru. Nakonec tak lze získat dojezd na jedno nabití až bezmála pět stovek kilometrů.

Xbus, který na délku měří 394,5 centimetru a je schopen uvézt náklad až 1100 kilogramů, může vyvinout maximální rychlost 100 kilometrů. Vozidlo je konstruováno tak, aby bylo možné na podvozek umístit další typy karosérií. Například pick-up nebo skříňová dodávka.

Verze Camper má počáteční cenovku 30 170 eur. Dodávky zákazníkům mají začít během příštího roku.

Souběžně s tímto Camperem ElectricBrands představila také městský minivůz. Stejně jako konkurenční Microlino, i tento dvoumístný model připomíná historický vůz BMW Isetta. Má jméno  Evetta, na délku měří dva a půl metru a je schopen na jedno nabití ujet 200 kilometrů maximální rychlostí 90 kilometrů v hodině.

Autonaelektřinu.cz

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

26°C

Dnes je středa 27. září 2023

Očekáváme v 21:00 19°C

Celá předpověď