Milan Šteindler: V jádru jsem lenoch

foto Režisér a herec Milan Šteindler

Do kin právě přichází jeho nový film O život. Milan Šteindler však není jen režisér, ale také herec, moderátor televizního pořadu, filmový producent a scenárista. Přes všechny své aktivity se v rozhovoru se čtenáři Českých novin přiznal, že v jádru je naprostý lenoch.

Studentka Zina H., 16 let: Víte, kolik dneska stojí lístek do kina? Nechtěl by jste ten váš film nabízet za zvýhodněné vstupné školám, aby ho promítali v rámci sexuální výchovy? :)
Odpověď: Lístek stojí kolem sta korun. Pro zvýhodněné vstupné pro školy jsem, ale muselo by se to nějak prosadit u kinařů a to není jednoduché. Myšlenka to není špatná :-)

Míla Havlíčková: Dobrý den, chtěla bych Vás hlavně pozdravit, Váš humor se mi moc líbí. Ale když to má být online rozhovor, položím i otázku: Šlo vám někdy skutečně o život? Jinak Vám přeju, ať se daří. S pozdravem Míla Havlíčková
Odpověď: Díky za poklonu :-). O život mi jde právě teď, jako každému kdo jde se svým filmem - tedy s kůží na trh. A Vám ať se také daří.

Vojta je nejlepší!!!: Není Dorota na Vojtu moc stará, prloč jste obsadil zrovna jí?
Odpověď: Věkově myslím k sobě docela jdou. Hledal jsem herečku, která bude mít takovou figuru a vzhled, že si o sobě může myslet, že by mohla být modelka, dále aby zvládla jazykovou vadu - zajíká se, a aby byla trochu střelená. Tohle všechno jde Dorotce docela dobře.

Emilka Holubová: Cestujete rád, kam nejraději? A s kým?
Odpověď: Cestuji celkem rád, i když už jsem pohodlnější než dříve. Nejraději k moři a s dětmi. A za dobrodružstvím - s Davidem Vávrou.

Macek: Nazdar, pokud by byla přímá volba, máte kandidáta na prezidenta a koho?
Odpověď: Ano, mám. Myslím, že já sám bych nebyl špatný kandidát. Moje volební heslo by bylo: Zvolte mě, a já vám slibuju, že to nevezmu!

Anna: Raději hrajete nebo režírujete? V čem si myslíte, že jste lepší?
Odpověď: Jsem vždy rád tím, čím právě jsem. Na hraní je příjemnější, že nemáte tak velkou zodpovědnost jako režisér. Ten má odpovědnost prakticky za všechno. Jako herec mám zodpovědnost jen za sebe, abych neupadl, když nemám, abych si pamatoval text, nebo upadl naopak když mám.

Zvědavec: Podle tématu filmu se musím zeptat, jsou vaše děti plánované? ;)))
Odpověď: Ano, moje děti jsou plánované. A povedly se přesně podle plánu. Jsou chytré, hodné, a dobře se učí. Budu je vodit na výstavy dětí, abych ukázal, jaké mají správně naplánované děti být :-)

Zvědavec: Dobrý den, stále ještě vlastníte na Slovensku kino? Co promítáte? Děkuji
Odpověď: Já to kino nevlastním, spolumajitelem toho kina je můj syn Oliver. Co se bude promítat nevím, protože o tom rozhoduje majitel. A můj syn, když mu bylo deset, si jednou vyložil nohy na sedačku před sebou a řekl: Ve svém kině si můžu dělat co chci.

Jirka Džerry Koula: CHci se zeptat co mám udělat abysem byl režisér a dostal cenu oscar a vy uš máte oskara?????
Odpověď: Zkuste natočit film. A Oscara ještě nemám. Jsem mezi čekateli stejně jako vy.

genetik: Jaké vlastnosti po vás zdědil syn, a jste za to rád?
Odpověď: Zdědil po mě jistý smysl pro humor. Ten jeho je ale poněkud ZLOMYSLNĚJŠÍ. Mladší generace je prostě ostřejší.

Jitka: Dobrý den, co si máme představit pod pojmem "komedie s nadsázkou"?
Odpověď: To je právě ono. Zkuste si to představit.

Zvědavec: Klaus nebo Švejnar?
Odpověď: Také se Vás zeptám - Losna, nebo Mažňák?

Kája: Vybíráte si herce sám? A pracujete raději s neznámými tvářemi nebo osvědčenými herci? Děkuji za odpověď.
Odpověď: Pracuji rád s osvědčenými i neznámými tvářemi. Jsem jako smrt - beru všechno.

Majka: Četla jsem, ze o zivot bude ulitla komedie a celkem se na to tesim. V cem je vlastne ulitla?
Odpověď: Tenhle přívlastek jsem nedal tomu filmu já, ale diváci při zkušebních projekcích. Možná je to tím, že se například část děje odehrává uvnitř těla hlavní hrdinky. Nebo že s hlavními hrdiny cestuje duch mrtvého spoluobčana. Ale zajděte do kina a posuďte sama.

Alan: Česká soda.... Bylo to naprosto úžasný. Pan Čtvrtníček se věnuje drsnému humoru dále. Nechystáte se přidat pár pokračování? Možná by to chtělo přidat něco o fašistech, kterým v tomhle státě zase rostou křídla :) (něco jako Tixi trhej)
Odpověď: Děkuji za pochvalu... Přemýšlím o nějaké formě podobného pořadu. Možná by téma dvou zamilovaných skinheadů vedoucích se za ruce při západu slunce nad Rocky Mountains, vystačilo na nízkorozpočtový film.

Petra: Jste spíš člověk činorodý nebo lenoch?
Odpověď: V jádru naprostý lenoch. Jenom divoké tempo naší mladé, dynamicky se rozvíjející kapitalistické společnosti mne nutí pořád něco dělat.

medik: Jste opravdu takový hypochondr, jak se tváříte? Pobolívá něco? ;-))))
Odpověď: Teď jak jste se zeptal, zjišťuji, že mě nic nebolí. Asi budu muset zajít k lékaři, abych se zeptal, jestli je to v pořádku.

bere: Hrajete stále ve Sklepě? Pokud ano, v čem vás můžeme vidět a co je v idvadle nového? Děkuji
Odpověď: Teď jsem se věnoval spíše filmu, takže na divadlo nezbývalo moc času. Občas hraju v představeni "Ozvěny Besídky", což je taková improvizace v menším počtu herců, a to představení nás neobyčejně nabíjí energií. A myslím, že diváky také.

Marek: Ahojky, představte si neomezený rozpočet, volné herce celého světa, co by jste chtěl natočit?
Odpověď: Tohle je něco, čeho bych se trochu děsil. To je stejné, jako sedět před prázdným čistým papírem a říkat si - teď si můžu napsat co chci... To je vždy nejtěžší.

Zklamaná fanynka: Díky za každé nové ráno je jeden z nejlepších českých filmů! Ale Perníková věž - děs. Tak nevím, jestli vám dát ještě šanci. Poučil jste se z chyb?
Odpověď: Nevím, jestli jsem se poučil z chyb - snažím se. Ale dejte mi ještě šanci, a já Vám slibuju, že Vám ji příště dám taky.

Kačka: Které filmy máte rád? Mně se moc líbila Perníková věž, je fakt drsná... Co si o tom filmu myslíte Vy?
Odpověď: Děkuji. Ten film je moje dítě, takže ho mám rád. Ale vždy když natočím film, tak teprve pak vím, jak jsem ho měl natočit ješte lépe.

spermík šikula: Ta zápletka zní dobře, máte se sháněním antipilulky osobní zkušenost?
Odpověď: Ano, kdysi jsem takovou zkušenost učinil, ale protože to bylo ve městě, tedy v civilizaci, nemusel jsem se trmácet přes hory a doly. Myslím, že by to mladší diváky mohlo zajímat, aby viděli, co se jim může stát, a ty starší proto, že mohou porovnat svoji zkušenost.

martina: Zeptám se na váš volný čas. Asi ho moc není, ale jak nejlépe a nejraději relaxujete?
Odpověď: Touto odpovědí se budu muset rozloučit, neb spěchám za dalšími povinnostmi. Tak tedy na závěr o mojí relaxaci. Možná, že vám to bude připadat primitivní, ale nejraději ležím na kanapi a sleduji televizi. Na svoji obhajobu dodávám, že z toho kanape občas sleduji i hodnotné pořady. Tak tedy díky všem za zájem a nashle třeba v kině.

Více o novém filmu Milana Šteindlera s názvem O život najdete zde.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

9°C

Dnes je středa 20. března 2019

Očekáváme v 5:00 0°C

Celá předpověď