Microsoft má továrnu budoucnosti

foto Posouvání hranic. Návštěvníkům expozice slibuje Microsoft zážitek. Budou si moci vyzkoušet, jaké je být dělníkem i manažerem v moderní datově řízené továrně.

Technologie se neustále posouvají dál, do každého odvětví pronikají inovace. Jinak tomu není ani v oblasti inteligentní výroby, kterou v posledních letech provází průlomové technologie. Jak se nimi dá pracovat a co nabízejí, předvede v Brně v projektu Digitální továrna 2.0 společnost Microsoft a dvě desítky jejích partnerů.

Fotogalerie

Microsoft se už přes 40 let podílí na digitalizaci všech aspektů lidského života. Firma a její lidé mezilidskou komunikaci, způsob běžné práce, vyvíjí nové a efektivní modely podnikání A v neposlední řadě hledají cesty, jak se pomocí dat starat o životní prostředí nebo šetřit lidem drahocenný čas.

Posouvání hranic platí i pro strojírenství a výrobu, kde podniky – ve spolupráci se společností Microsoft – implementují řešení pro automatizaci, robotizaci a datové řízení. To vše, aby se staly Digitální továrnou 2.0.

O tom všem se však v Brně nebude pouze mluvit, protože potřebné technologie a data jsou už dostupná. Návštěvníkům expozice slibuje Microsoft zážitek, a to velký. Budou si moci vyzkoušet, jaké to je být dělníkem i manažerem v moderní datově řízené továrně.

Na konci této „předváděcí” cesty si pak budou moci sestavit výrobek, odhalit jeho případné vady nebo optimalizovat provozní záležitosti i interní komunikaci na základě přístupných dat. Příchozí si prostě budou moci ověřit, jak chytré a rychlé mohou firmy být.

Česká pobočka společnosti Microsoft, která zahájila činnost v roce 1992, se v posledních letech stala jedním z klíčových vývojových center v Evropě. Pracuje na nástrojích jako Dynamics 365 (řízení vztahů se zákazníky pomocí cloudu), Microsoft Teams (interaktivní komunikační nástroj pro spolupráci ve firmě) nebo Skype. V roce 2016 spojila česká pobočka síly se slovenskou. Microsoft Česká republika a Slovensko se takto stal ještě silnějším partnerem firem ve střední Evropě, který pomáhá zákazníkům s jejich digitální transformací.

Partneři Microsoftu na cestě budoucností

Adastra: Představí koncept, jak v rámci průmyslového prostředí lokalizovat a identifikovat materiál, produkty nebo i samotné dopravní stroje.

kWare s.r.o.: Ukáže, jak správně řídit servis a servisní techniky v terénu.

Gesteem (Gs Consulting a.s.): Ve spolupráci se společností Rob4Job ukáže společnost, analýzu a následné vyhodnocení dat.

Plantyst s.r.o.: Představí monitoring taktu a produkce výrobní linky v reálném čase prostřednictvím vlastního IoT zařízení.

CES EA s.r.o. + Cleverlance Enterprise Solutions a.s.: Jako systémový integrátor zastřešuje dodávku příběhové části řešení MSV a jeho partnerů.

Feedyou s.r.o.: Chatbot jako virtuální asistent či průvodce ukazuje, že komunikace se zákazníkem není jen doména retailu.

Intelligent Technologies s.r.o.: Ukáže komplexní 360° pohled na výrobu, dodavatelský řetězec, controlling a ekonomiku zakázky.

BECKHOFF Automation s.r.o.: Předvede tříosý rotační manipulátor (vrtací stroj) vybavený řízením TwinCAT a vlastními pohony.

INFOTECH s.r.o.: Od interní logistiky, přes vyvolávací systém až přesnou polohu lidí, materiálu a dopravních strojů.

Dorps s.r.o: Interaktivní a efektivní navrhování prostoru výroby, simulace, pokročilá tvorba a prezentace tréninků pomocí rozšířené reality.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

29°C

Dnes je středa 12. srpna 2020

Očekáváme v 3:00 19°C

Celá předpověď