Michálek zůstane předsedou poslaneckého klubu Pirátů

foto Ilustrační foto - Předseda poslaneckého klubu Pirátů Jakub Michálek hovoří na schůzi Poslanecké sněmovny 20. listopadu 2020 v Praze.

Praha - Klub Pirátské strany v Poslanecké sněmovně povede i nadále Jakub Michálek. Piráti o tom dnes informovali v tiskové zprávě. Místopředsedkyní klubu si poslanci zvolili první místopředsedkyni strany Olgu Richterovou. Pirátský klub se po víkendových volbách ztenčil z 22 poslanců na čtyři. Vedle Michálka a Richterové jsou v něm ještě předseda Pirátů Ivan Bartoš a dosavadní asistentka senátorky Klára Kocmanová.

Piráti ve volbách kandidovali v koalici se Starosty a nezávislými (STAN). Uskupení skončilo na třetím místě za koalicí Spolu a hnutím ANO se ziskem 15,62 procenta hlasů a obsadilo v dolní komoře 37 mandátů. Kvůli preferenčním hlasům však 33 z nich připadlo Starostům. Piráti se i tak drží původního plánu a založili vlastní klub.

Michálek, který byl dvojkou pražské kandidátky za Richterovou, získal podle preferenčních hlasů mandát ze šestého místa. "Máme sice jen čtyři poslance, ale jsme součástí koalice, která získala důvěru 830.000 voličů a jsme připraveni se rovnou měrou podílet na změnách v této zemi," uvedl v tiskové zprávě Michálek.

Piráti jsou podle něj připraveni hájit občany proti vlivu oligarchů, zabránit rozkrádání veřejných peněz či zajistit kvalitní digitální služby. "I v menším počtu poslanců chceme navázat na kvalitní práci poslaneckého klubu Pirátů. Teď máme vedle energie ještě více zkušeností. Odpracujeme si to a věřím, že se příště vrátíme ještě silnější, než jsme byli kdykoliv předtím," doplnil.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

26°C

Dnes je pátek 12. srpna 2022

Očekáváme v 21:00 19°C

Celá předpověď