Mezi prioritními skupinami pro očkování budou všichni učitelé

foto Očkování vakcínou proti koronaviru - ilustrační foto.

Praha - Mezi prioritními skupinami pro očkování proti koronaviru budou všichni učitelé, i ti z mateřských a speciálních škol. ČTK to po dnešním jednání zástupců ministerstev školství a zdravotnictví napsala mluvčí školství Aneta Lednová. Vyjádření ministerstva zdravotnictví ČTK zjišťuje. Úpravu strategie, která určuje pravidla očkování proti koronaviru, žádal ministr školství Robert Plaga (ANO). Podle něj v dokumentu byli opomenuti pracovníci mateřských a speciálních škol.

Zástupci obou úřadů dnes podle Lednové jednali o úpravě dokumentu tak, aby dostali přednost všichni pedagogičtí pracovníci s důrazem na ty z mateřských a speciálních škol. "Ministerstvo zdravotnictví deklarovalo, že prioritizace pro uvedené skupiny bude v očkovací strategii upřesněna," uvedla Lednová.

Nyní se v očkovací strategii píše, že mezi prioritními skupinami, které budou očkovány před běžnou populací, budou nejdříve zdravotníci v nemocnicích a lůžkových zařízeních, hospitalizovaní senioři, poté další lékaři a lidé v domovech pro seniory. Následně by měli vakcínu dostat také vojáci, kteří pomáhají v boji s nemocí covid-19, příslušníci integrovaného záchranného systému. Dále se počítá i s pedagogickými pracovníky, v dokumentu jsou uvedeni ale pouze učitelé v základních školách. V úterý to kritizoval Plaga.

Očkování proti koronaviru v Česku začalo 27. prosince. Za první dva dny bylo podle dostupných údajů očkováno zhruba 3100 lidí, tedy asi 0,3 promile obyvatel. Z první dodávky je podle informací z nemocnic už většina vypotřebovaná. Dnes do nemocnic dorazila další dodávka 19.500 dávek, která zamířila i do krajů.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

3°C

Dnes je středa 27. ledna 2021

Očekáváme v 19:00 -3°C

Celá předpověď