Mathieuová nadchla své pražské fanoušky,v neděli zazpívá Zemanovi

foto Francouzská šansoniérka Mireille Mathieuová vystoupila 8. března 2019 v pražském Kongresovém centru.

Praha - Potleskem vstoje přivítali dnes večer fanoušci v Praze francouzskou šansoniérku Mireille Mathieuovou. V Kongresovém centru odzpívala před vyprodaným sálem s kapacitou přes 2700 míst první ze svých dvou koncertů. Po tom sobotním ji čeká ještě nedělní oslava na Pražském hradě, kde zazpívá prezidentovi Miloši Zemanovi. Mathieuová dnes poté, co se česky pozdravila se svým publikem, přivítala na balkoně sedící první dámu Ivanu Zemanovou.

Při koncertu, během nějž jí fanoušci po každé skladbě nosili květiny a dárky, ji doprovázelo kromě kapely ještě smyčcové kvarteto a zpívali s ní vokalisté. Večer slavných hitů začal promítáním záběrů ze zpěvaččiny dlouhé kariéry a diváci viděli různé styly, které během ní vystřídala. Jednu z písní pak také ještě věnovala české první dámě, která navštívila i předchozí koncert šansoniérky v Praze před dvěma lety, a také všem ženám.

Mathieuová zavítala do Prahy v rámci evropského turné Made in France. Dvaasedmdesátiletá zpěvačka vyprodala oba veřejné koncerty. Poprvé se na českém území představila v roce 1967 na počátku své kariéry.

Po úmrtí Charlese Aznavoura je Mathieuová jednou z posledních zástupkyň slavné éry francouzského šansonu. Do hudební historie se zapsala nejen interpretací svých písní, ale také typickým účesem, který se stal ve své době módním hitem. Spolupracovala s hvězdami jako Julio Iglesias, Frank Sinatra, Tom Jones, Paul Anka i s nedávno zesnulým Aznavourem. Zpívala s Alexandrovci a stala se první západní zpěvačkou, která vystupovala v Číně. Oblíbená je v Rusku a v Německu a několikrát koncertovala i v socialistickém Československu.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

29°C

Dnes je středa 19. června 2019

Očekáváme v 7:00 20°C

Celá předpověď