Masarykovo nábřeží bude kvůli rozloučení s Gottem uzavřeno déle

foto Informační cedule na tramvajové zastávce Národní divadlo v Praze (na snímku z 10. října 2019) upozorňující na přerušení tramvajového provozu v této zastávce kvůli rozloučení se zesnulým zpěvákem Karlem Gottem v paláci Žofín v pátek 11. října.

Praha - Masarykovo nábřeží v Praze od Jiráskova mostu až po most Legií bude kvůli pátečnímu rozloučení se zesnulým zpěvákem Karlem Gottem v paláci Žofín uzavřeno od páteční 01:00 až do sobotních 04:30. Policie ve čtvrtek uvedla, že tento úsek uzavře od čtvrteční do páteční půlnoci. Mobilní ploty k vyznačení cesty ke smutečnímu místu začnou pracovníci Správy služeb hlavního města instalovat v pátek v 01:00, uvedl dnes mluvčí pražského magistrátu Vít Hofman. Provoz všech linek metra, především však linky B, bude v pátek mezi 07:00 a 24:00 posílen.

Fanoušci, kteří se budou chtít na Žofíně s Gottem rozloučit, se na Slovanský ostrov dostanou jedině od konce ohrazeného prostoru, tedy na Janáčkově nábřeží v úrovni tramvajové zastávky Újezd. K dopravě by tedy měli využít linku B metra do stanice Anděl. Odtud se pak přesunout tramvajemi číslo 9, 15 nebo 20 do zastávky Újezd. Na místo mohou dojít také pěšky.

Přístup veřejnosti ke smutečnímu místu v Paláci Žofín a dopravní opatření okolo ostrova Žofín a okolí

Do paláce Žofín povede trasa přes most Legií a Masarykovo nábřeží. Z budovy budou lidé odcházet druhou stranou. Přes Slovanský ostrov dojdou ke Galerii Mánes, kde projdou průchodem. K další dopravě mohou využít znovu linku B metra z nedaleké stanice Karlovo náměstí.

Na bezpečnost budou po celé trase dohlížet desítky policistů, záchranáři a také dobrovolníci Českého červeného kříže. Magistrát u vymezené cesty nechá instalovat 24 mobilních toalet, další mobilní a veřejné toalety budou moct lidé využít na Slovanském ostrově a v budově Žofína.

V Praze dnes večer začne také Signal Festival. Z toho důvodu od 19:00 do 24:00 nepojedou po mostě Legií tramvaje. Linka číslo 22 bude odkloněna přes zastávku Staroměstská a linka číslo 9 přes zastávku Jiráskovo náměstí.

Pro řidiče bude kromě úplné uzavírky Masarykova nábřeží zúžen průjezd přes most Legií, kudy se bude jezdit obousměrně, ale částečně po tramvajovém pásu. Magistrát i policie upozornili na to, že v okolí Slovanského ostrova nebude možné zaparkovat.

Veřejné rozloučení s Gottem se bude konat v pátek mezi 08:00 a 22:00. V případě velkého zájmu bude konec prodloužen do půlnoci.

Gott zemřel 1. října před půlnocí ve věku 80. let. Léčil se s akutní leukemií.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

16°C

Dnes je sobota 30. května 2020

Očekáváme v 21:00 13°C

Celá předpověď