Manic Street Preachers vystoupí na festivalu Rock for People

foto Velšská skupina Manic Street Preachers se zpěvákem Jamesem Deanem Bradfieldem.

Praha - Velšská rocková skupina Manic Street Preachers vystoupí na festivalu Rock for People, který se uskuteční od 4. do 6. července na letišti v Hradci Králové. Rockové trio se v Česku představilo už několikrát, naposledy před pěti lety, kdy mu tleskal zaplněný Velký sál Lucerny. Novináře o tom dnes informoval ředitel Rock for People Michal Thomes.

"O Manic Street Preachers jsme se snažili v minulosti již několikrát. Holy Bible mám dodnes mezi 'základními deskami', které formovaly můj vztah k rockové hudbě, takže jsem rád, že to konečně vyšlo," uvedl Thomes.

Skupinu tvoří kytarista a zpěvák James Dean Bradfield, baskytarista a textař Nicholas Allen Jones a bubeník Sean Anthony Moore. Zpočátku měla kapela čtyři členy. Kvůli nevysvětlitelnému zmizení čtvrtého člena Richarda Edwardse se kolem skupiny už od roku 1995 vznáší opar záhady. Žádné stopy po pohřešovaném nadále nejsou, úředně byl v roce 2008 prohlášen za mrtvého.

Debutové album Manic Street Preachers Generation Terrorists vyšlo v roce 1992. Mezníkem jejich kariéry se stalo čtvrté album Everything Must Go z roku 1996, které kapele známé svými levicovými názory vyneslo první dvě prestižní ceny Brit Awards v kategoriích Nejlepší britská kapela a Nejlepší album roku. Loni přidalo velšské trio do sbírky další album Resistance Is Futile i remasterovanou třídiskovou sběratelskou edici This Is My Truth Tell Me Yours.

Na začátku července dorazí na 25. ročník Rock for People do Hradce Králové mimo jiné Bring Me The Horizon, švédské metalové legendy In Flames nebo taneční kapela Rudimental. Milovníky indie a ostrovní muziky potěší Kodaline, The Subways, Franz Ferdinand či God Is An Astronaut a příznivci říznější muziky ocení post-hardcorové Our Last Night, You Me At Six, The Amity Affliction nebo Flogging Molly. Z domácích kapel pak program posílili Cocotte Minute, Mig 21 a Vypsaná fiXa, která se postaví na jedno pÓdium společně s orchestrem PKF - Prague Philharmonia.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

17°C

Dnes je pondělí 20. května 2019

Očekáváme v 11:00 15°C

Celá předpověď