Lucid Air Sapphire pojede až 330 km/hod

foto PR - Lucid Air Sapphire

Americká automobilka Lucid, která stále nabízí jeden jediný model, zveřejnila výkonové parametry nejdražší verze vozu Air. Varianta Sapphire je podle nich rychlejším vozem, než Tesla Model S Plaid. Měření totiž ukázala, že z nuly na 96 kilometrů v hodině (0-60 mil) zrychlí během 1,89 sekundy. To je minimálně o desetinu sekundy lepší údaj než má konkurent vyráběný společností Elona Muska.

I další parametry jsou pozoruhodné. Dosažení hranice 100 mil (161 kilometrů v hodině) totiž trvá 3,87 sekundy a maximální rychlost je 330 kilometrů v hodině.

Vůz pohání tři motory, jejichž celkový výkon dosahuje 1200 koňských sil. Cílem konstruktérů ovšem nebylo pouze dosažení rekordních hodnot při měření pohybu v jednom směru. Značka tvrdí, že Lucid Air Sapphire již při testování prototypů pokořil dosud platné rekordní časy na řadě známých závodních okruhů.

Vůz totiž dostal speciální tužší odpružení, karbon-keramické brzdy, speciální naladění systémů kontroly trakce, ABS, posilovače řízení a dalších. Navíc jsou dva elektromotory na zadní nápravě schopné udělovat každému  kol točivý moment v opačném směru, čímž zlepší schopnost auta zatočit nebo naopak udržet se v přímém směru.

Přítlak zvyšují také speciální aerodynamické prvky na karosérii.

Vůz již má také stanovenu cenovku pro americký trh. Tam se na jaře začne prodávat za sumu 249 900 USD.

Autonaelektřinu.cz

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

27°C

Dnes je pátek 29. září 2023

Očekáváme v 21:00 21°C

Celá předpověď