Lotyšská akordeonistka dnes zahájí hudební festival Špilberk

foto Festival symfonické hudby pod širým nebem Špilberk.

Brno - Vystoupením lotyšské akordeonistky Ksenije Sidorové za doprovodu Filharmonie Brno dnes na velkém hradním nádvoří začne mezinárodní festival Špilberk. Zazní například atraktivní úpravy hudby z opery Carmen a skladby mistra argentinského tanga Astora Piazzolly.

"Je to mladá a mezinárodně uznávaná umělkyně, nedávno například koncertovala v Labské filharmonii v Hamburku. Věříme, že letní noc, vášnivé andaluské melodie a argentinské tango přinesou posluchačům nezapomenutelný zážitek," uvedl v tiskové zprávě dramaturg festivalu Vítězslav Mikeš.

Festival Špilberk letos celkem nabídne čtyři živé koncerty pod širým nebem plus dvě celovečerní projekce vystoupení světových hvězd. Největší zájem je zatím o koncerty žesťového ansámblu Moravia Brass Band s filmovými melodiemi a skupiny Olympic s orchestrálním doprovodem.

"Kromě přístavků prodáváme už i místa na stání," řekla ČTK mluvčí pořádající Filharmonie Brno Kateřina Konečná. Olympic se prý do Brna těší, dlouho už ve městě nehrál.

Kvůli opravám hradu se návštěvníci na nádvoří dostanou pouze bránou od Gorazdovy ulice. Pokud nechtějí jít pěšky, mohou využít hromadnou dopravu, na hrad jezdí před začátkem koncertu autobus ze zastávky Česká. Připravena je pro ně také kyvadlová doprava osobními vozy.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

31°C

Dnes je středa 24. července 2019

Očekáváme v 9:00 25°C

Celá předpověď