Lotus odhalil supervýkonný elektrický sedan

foto Lotus Emeya

Automobilka Lotus představila na premiéře v New Yorku svůj nový elektromobil. Po SUV Eletre jde tentokrát o sedan s obchodním jménem Emeya. Má se jednat o konkurenci napíklad Teslu Model S nebo Porsche Taycan.

Fotogalerie

Technické parametry slibují skutečně elektrizující jízdní zážitky. Vůz, který disponuje výkonem 905 koňských sil a umí zrychlit z nuly na sto během 2,8 sekundy. Maximální rychlost je omezena na 256 kilometrů v hodině.

V útrobách vozu je zabudována vysokonapěťová baterie s kapacitou 102 kWh. Ta by měla zajistit dojezd 600 kilometrů.

Dobíjení pak nemá trvat moc dlouho. Díky schopnosti využít dobíjecí výkon až 350 kWh bude možné doplnit baterii z úrovně 10 na 80 procent během 18 minut.

K lepším jízdním vlastnostem a rovněž k navýšení dojezdu přispívají aktivní aerodynamické prvky. Konkrétně vpředu je aktivní mřížka, dále aktivní přední spoiler. Vzadu pak zase aktivní difuzor a přítlačný spoiler.

V interiéru jsou pouze udržitelné materiály, systém pro potlačení hluku. Pohonný agregát spolupracuje s dvourychlostní převodovkou, z níž točivý moment putuje na všechna čtyři kola vozu. Vůz zastavují závodní brzdy.

Auto se bude vyrábět v Číně. První kusy z výrobní linky sjedou ještě letos, ale dodávky pro zákazníky jsou na pořadu až příští rok.

 Autonaelektřinu.cz 

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

19°C

Dnes je neděle 24. září 2023

Očekáváme v 9:00 17°C

Celá předpověď