Loni zemřelo při nehodách na jezech či při vodáctví šest lidí

foto Vodáci. Ilustrační foto.

Praha - Při nehodách na jezech či spojených s vodáctvím zemřelo loni v Česku šest lidí. Je to o pět méně než v předchozím roce, sdělil ČTK Petr Černý z agentury Beaufort. Za vysokým počtem tragických vodáckých nehod v roce 2020 byly zvýšené průtoky v řekách kvůli deštivému létu. Také v úterý vydali hasiči a policisté varování, že deště zapříčinily vyšší průtok Vltavy. V Českém Krumlově se následně převrátil raft s pěti lidmi, jeden z mužů nevyplaval, nepodařilo se ho najít ani ve středu. Policisté přitom zapojili i zásahovou jednotku. Podle středečního vyjádření policejní tiskové mluvčí Štěpánky Schwarzové budou dál pokračovat namátkové kontroly obou břehů po proudu řeky.

Loni zasahovali hasiči podle údajů na jejich webu u 20 nehod na jezech či řekách, zásahů bylo zhruba o třetinu méně než o rok dříve. Zachránit se podařilo 17 lidí, šest osob naopak zahynulo. Tři lidé zemřeli přímo v souvislosti s vodáctvím, v roce 2020 jich bylo osm. Nejčastějšími příčinami nehod je podle Černého nedodržování pravidel, alkohol a sjíždění nebezpečných jezů.

První loňská zaznamenaná nehoda se podle agentury Beaufort stala 2. dubna na břehu řeky Ostravice v Moravskoslezském kraji u jezu. Zemřeli při ní tři lidé. "U dvou konstatovali záchranáři po neúspěšné resuscitaci na místě smrt, třetí tělo bylo nalezeno až následující den, vyplývá z výpovědi hasičů," uvedl Černý.

Nejčastěji, pětkrát, hasiči loni vyjížděli k nehodám v Karlovarském kraji, třikrát v Plzeňském, Jihočeském, Středočeském a Ústeckém kraji a jednou v Moravskoslezském a Jihomoravském kraji a v Praze.ačovat namátkové kontroly obou břehů po proudu řeky.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

28°C

Dnes je pátek 19. srpna 2022

Očekáváme v 15:00 28°C

Celá předpověď