Loni se rekvalifikovalo 8000 osob, desetkrát méně než před 10 lety

foto Úřad práce, zaměstnanost - ilustrační foto.

Praha - Loni se podle dat zveřejněných Úřadem práce ČR rekvalifikovalo 8000 osob. V roce 2010 počet rekvalifikovaných činil téměř 73.000 osob. Odborníci z projektu KVASAR (Kvalita systému akreditací a rekvalifikací) předpokládají, že v následujících dvou letech bude v důsledku pandemie v Česku potřeba rekvalifikovat až 100.000 osob.

Více než polovina (4709) rekvalifikovaných loni upřednostnila tzv. zvolenou rekvalifikaci. Zbylí uchazeči absolvovali některý z kurzů Úřadu práce ČR. Převažovaly kurzy na získání řidičského oprávnění a základních počítačových dovedností. Nejvíce měli o rekvalifikace zájem lidé se základním vzděláním, výučním listem nebo maturitou ve věku nad 50 let.

Nejčastěji rekvalifikací byly podle úřadu kurzy zaměřené na získání řidičských průkazů včetně profesní způsobilosti (1679), kurzy pro pracovníky v sociální oblasti (1371) a kurzy základních počítačových dovedností (1165).

Důvodem meziročního poklesu počtu absolventů je především situace související s onemocněním covid-19, kdy řada poskytovatelů rekvalifikací tyto činnosti dočasně utlumila. A zájem o kurzy byl nižší i ze strany uchazečů a zájemců o zaměstnání. "Jde o pokles dočasný. Reálně můžeme předpokládat, že jakmile se epidemická situace zlepší, poroste úměrně i zájem o rekvalifikace," uvedl generální ředitel ÚP ČR Viktor Najmon.

"V letošním roce očekáváme zvýšený zájem o profese z oblastí, které posilují právě v souvislosti s pandemií covid, jako například on-line specialisté nebo zdravotní a sociální péče," uvedl Jan Wiesner z Konfederace zaměstnavatelských a podnikatelských svazů.

Současný systém rekvalifikací poskytovaných Úřadem práce ČR však podle něj kvůli legislativním omezením nedokáže reagovat na potřebu jejich efektivní realizace tak, aby byly atraktivní pro zaměstnavatele i zaměstnance. To vede ke sníženému zájmu. Úřad práce navíc nemůže zohlednit dosavadní praxi zaměstnance a ten tak musí absolvovat celé vzdělávání.

"Typickým příkladem je stavební dělník, který má v oboru mnohaletou praxi od obsluhy strojů, až po rozličné zednické práce. Bez výučního listu však pro Úřad práce postrádá odbornou způsobilost a musí absolvovat celý 80hodinový kurz," upozornil Wiesner.

Nově bude možné zohlednit dosavadní zkušenosti a rekvalifikovat osobu jen v těch oblastech, které opravdu neumí, takzvaně modulově. "Tím se ušetří čas i peníze, protože absolvovat například jen 40 hodin znamená nákladově 50procentní úsporu a také o polovinu rychlejší nástup do nového zaměstnání," doplnil partner poradenské společnosti Moore CR Radovan Hauk.

Z výsledků průzkumu společnosti Randstad vyplynulo, že v důsledku koronavirové pandemie roste strach ze ztráty zaměstnání. Lidé proto hledají způsoby, jak upevnit svou pozici v zaměstnání nebo zvýšit svou uplatnitelnost na trhu práce. Za řešení považují v rostoucím počtu případů rekvalifikací a získávání nových dovedností souvisejících s digitalizací.

"Potřeba zvyšovat kvalifikaci nabyla na důležitosti zejména v době pandemie, kdy se většina aktivit přesunula do on-line prostoru a firmy intenzivně digitalizovaly své provozy a zaváděly nové technologie. Lidé si uvědomili, že k jejich využívání potřebují nové kompetence. Právě z důvodu nedostatku takových znalostí se pak bojí o svoji pozici ve firmě," uvedla manažerka české pobočky Randstadu Alžběta Honsová.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

1°C

Dnes je čtvrtek 9. prosince 2021

Očekáváme v 13:00 1°C

Celá předpověď