Lokomotivy nákladních vlaků se podařilo po nedělní nehodě plně oddělit

foto U obce Světec na Teplicku začalo 6. dubna 2021 oddělování lokomotiv po kolizi dvou nákladních vlaků ze 4. dubna 2021.

Světec (Teplicko ) - Lokomotivy dvou nákladních vlaků, které se srazily v neděli odpoledne u obce Světec na Teplicku, se dnes podařilo železničářům plně oddělit od sebe. Stroje do sebe byly vpáčené, na jejich rozdělení se pracovalo téměř dva dny. Nyní vyšetřovatelé hledají černé skříňky a další důkazní materiál. Na místě to zjistila ČTK. Havárie si vyžádala život jednoho strovůdce, druhý byl středně těžce zraněný. Škoda je kolem 50 milionů korun. Provoz na trati, kde běžně jezdí jak nákladní, tak osobní doprava, dál stojí.

Až vyšetřovatelé skončí s prohlídkou strojů, lokomotiva Unipetrolu se na koleje nevrátí, bude kvůli vysoké míře poškození rozřezána. Po odklizení následků kolize bude nutné odtěžit kontaminovanou zeminu kvůli úniku nafty, následně bude třeba ještě trať opravit. Práce potrvají podle Správy železnic (SŽDC) do pátku.

Při nehodě jeden strojvůdce na místě podlehl velmi vážným zraněním, druhý byl se středně těžkým zraněním převezen do teplické nemocnice. U nehody zasahovaly dvě sanitky a vrtulník, který se vrátil prázdný zpět na základnu.

Jedna z lokomotiv po střetu vzplála, vezla propan-butan, druhý vlak přepravoval náklad s uhlím. Hasičům se podařilo náklad hořícího vlaku uchránit. V neděli tam zasahovalo devět hasičských jednotek.

Neštěstí zřejmě mohl zabránit jeden ze strojvedoucích, který nezastavil před návěstidlem. "Nákladní vlak měl zastavit před návěstidlem, což se nestalo ... Nenašli jsme žádnou chybu na zabezpečovacím zařízení," řekl v neděli ČTK generální inspektor Drážní inspekce Jan Kučera. Provoz na trati mezi stanicemi Bílina a Úpořiny je přerušený. Vlaky na trasu podle Kučery nevyjedou ještě několik dní.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

7°C

Dnes je středa 14. dubna 2021

Očekáváme v 5:00 1°C

Celá předpověď