Literární anticenu za nejhorší popis sexu dostali Francouz a Brit

foto Kniha, čtenář - ilustrační foto.

Londýn - Cenu za nejhorší popis sexu v beletrii, kterou každoročně uděluje britský literární časopis Literary Review, letos podle britského deníku The Guardian získali hned dva autoři: Francouz Didier Decoin a Brit John Harvey.

Sedmačtyřicetiletý laureát prestižní Goncourtovy ceny Decoin si ocenění vysloužil za zobrazení sexu ve své knize Úřad pro zahrady a rybníky, která se odehrává v Japonsku před tisíci lety.

"Kacuró začal sténat a pod látkou kimona mu v místě pohlaví vyrostla boule, Mijuki ji popadla, mačkala, hnětla, masírovala, drtila. Působením dotyků se Kacuróova varlata i s pyjem slila v jednu hmotu, přelévající se pod laskající rukou. Mijaki měla dojem, že v rukou drží opičku schoulenou do klubíčka," napsal Decoin (český překlad z knihy, která vyšla v nakladatelství Plus, pozn. ČTK).

Cambridgeský autor a autor pěti románů John Harvey byl nominován za svou novelu Pax, kde například podle The Guardian píše, že "se objímali, jako by díky pevnému sevření mohli splynout v jeden celek".

Nelichotivé ocenění je už od roku 1993 udělováno za "mimořádně špatný popis sexuálních scén v jinak dobrém románu".

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

18°C

Dnes je středa 27. května 2020

Očekáváme v 3:00 8°C

Celá předpověď