Linet uzpůsobil výrobu pro pomoc postiženým oblastem

foto

Linet, největší evropský výrobce lůžek pro zdravotnictví a sociální péči, reaguje na mimořádnou situaci. Ačkoliv je schopen vyrobit ročně více než 110 tisíc lůžek, poptávka je v důsledku současné pandemie výrazně vyšší. Od června bude proto lůžko nejvyšší řady Multicare vyrábět 24 hodin denně. Poprvé v historii.

Firma silně vnímá, co dělá koronavirus se zdravotnickými systémy. „Už čtvrtý měsíc čelíme často až panickým poptávkám z celého světa. Superintenzivní lůžka Linet nikdy nevyráběl kontinuálně, na tři směny. A právě to se od června mění,“ říká výkonný ředitel Linetu Tomáš Kolář.

Výkonný ředitel Linetu Tomáš Kolář. Nejsilnějšími cílovými destinacemi lůžek značky Linet jsou Itálie, Španělsko, Velká Británie a následně Spojené státy americké. Firma nemá problém s odbytem svých výrobků. Naopak, musí plnit nasmlouvané zakázky více než do 100 zemí celého světa.

„Všechno jsme postupně uzpůsobili aktuální situaci – především jsme zúžili výrobu z 20 řad a stovek kombinací na sedm konkrétních výrobků v jedné variantě. Klíčová byla v daném momentě schopnost přizpůsobit kapacitu, výrobní program a globální obchodní síť,“ vysvětluje Tomáš Kolář.

Stejně komplexně řešila společnost bezpečné pracovní prostředí v obou výrobních závodech. „Netýkalo se to pouze ochranných pomůcek pro zaměstnance, zajištění automatického měření teploty, dostatku dezinfekce či hlídání dětí v naší mateřské školce Linetka, ale šlo i o změnu pracovního režimu většiny našich týmů, přehodnocení nabídky stravování, dopravy a dalších důležitých kroků,“ upozorňuje výkonný ředitel firmy.

Linet se musí jako všechny výrobní firmy vyrovnat i s vyšší nemocností a tím, že se řada zaměstnanců musí postarat o děti v rámci ošetřovného. Navíc se objevil i jeden případ onemocnění covid-19, kvůli kterému zůstalo v karanténě několik desítek zaměstnanců. Nemoc má lehký průběh, zafungovala všechna preventivní opatření a nikdo další se nenakazil.

Personální oddělení stálo před složitou výzvou: personálně nejen ustát velmi náročnou situaci, ale navíc přijmout nové zaměstnance na rozjetí třetí směny.

„Máme výhodu, že naši zaměstnanci mají jistotu stabilní práce, a také vědí, že tato práce pomáhá v řadě zemí světa. Aktuálně nenabízíme jen práci, ale jistotu a stabilitu příjmu, včetně opravdu bezpečného zázemí v této specifické době. Věříme, že právě proto se nám povedlo ustát i nepříjemnou situaci s pozitivně testovaným zaměstnancem,“ říká Vladimíra Michnová, personální ředitelka firmy.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

1°C

Dnes je čtvrtek 9. prosince 2021

Očekáváme v 13:00 1°C

Celá předpověď