Lidem se dnes v Česku otevře téměř 170 zahrad a parků

foto V rámci akce Víkend otevřených zahrad zpřístupnilo město Plzeň také upravený bývalý hřbitov Všech svatých na Roudné. Snímek je z 6. června 2020.

Praha - Téměř 170 zahrad, parků a různých prostranství v Česku se dnes otevře lidem v rámci Víkendu otevřených zahrad. Veřejnost si může prohlédnout také běžně nepřístupná místa. V zahradách, které jsou otevřené i jindy, je často připraven program nebo zpestření klasické prohlídky.

Fotogalerie

Zpřístupněny jsou zámecké zahrady a parky, botanické, soukromé i komunitní zahrady, také květinové farmy, bylinkové nebo meditační zahrady. Lidé mohou zavítat do ovocných sadů nebo zahrad umělců či zahrad, ve kterých se uplatňují ekologické přístupy.

Víkend otevřených zahrad se v Česku koná desátým rokem, akce vznikla v roce 1998 ve Velké Británii, koná se vždy druhý červnový víkend. Jejím smyslem je zvýšit povědomí lidí o zahradní architektuře, parcích a zahradách a také představit různé objekty.

Lidé mohou zavítat například do Květné zahrady v Kroměříži, komentovaná prohlídka se uskuteční ve valtickém a lednickém zámeckém parku. Program je připraven v areálu zahradnické fakulty Mendelovy univerzity v Lednici, zahradě Trojského zámku v Praze či klášterní zahradě v Českém Krumlově.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

-1°C

Dnes je pátek 15. ledna 2021

Očekáváme v 21:00 -3°C

Celá předpověď