Lidé stáli na speciální tisícikorunu, odpoledne se vyprodala

foto Lidé čekají ve frontě před budovou České národní banky (ČNB), aby si pořídili speciální tisícikorunu vydanou k 30. výročí rozdělení československé měny, 9. února 2023, Praha.

Praha - Lidé vykoupili speciální tisícikorunu vydanou k 30. výročí rozdělení československé měny. Česká národní banka (ČNB) dnes krátce po 16:15 oznámila, že vydaných 200.000 kusů bankovek se vyprodalo. Před pobočkami ČNB i dnes čekaly ve frontách stovky lidí. Fronta stála mimo jiné v Praze, Ostravě, Ústí nad Labem nebo v Brně. Na místě to zjistili zpravodajové ČTK. Už při středečním zahájení prodej provázel velký zájem lidí a většina poboček během dne z kapacitních důvodů uzavřela fronty.

"Výměna bankovky 1000 Kč s přítiskem k 30. výročí rozdělení české a slovenské byla na všech územních zastoupeních ČNB ukončena z důvodu vyčerpání zásob," uvedla ČNB na twitteru. Výměna začala ve středu ráno. Když v roce 2019 centrální banka vydala speciální stokorunu ke stému výročí vzniku československé koruny, trvalo rozebrání delší dobu.

Dlouhá fronta lidí byla stejně jako ve středu také dnes ráno u pobočky ČNB v Ostravě. Z Nádražní ulice, v níž je vchod do banky, se fronta opět stáčela po Zámecké ulici do Tyršovy. Čekaly v ní desítky až stovky lidí. V Praze se fronta brzy ráno táhla od budovy centrální banky k ulici Nekázanka.

V Brně byla ráno fronta znatelně menší než ve středu, kdy se vinula od vstupu do banky v Rooseveltově ulici přes Sukovu, Malinovského náměstí a Jánskou ulici až po Masarykovu ulici. Dnes ráno stáli lidé okolo banky a fronta vedla přes Sukovu a končila na Malinovského náměstí. I tak v místě čekalo odhadem několik stovek lidí.

Speciální bankovku bylo možné získat do rozebrání zásob za 1000 korun na pokladnách centrální banky v Praze, Českých Budějovicích, Plzni, Ústí nad Labem, Hradci Králové, Brně a Ostravě. Každý zájemce mohl koupit nanejvýš pět bankovek. Někteří lidé začali tyto bankovky nabízet na internetu za několikanásobně vyšší ceny.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

19°C

Dnes je středa 4. října 2023

Očekáváme v 9:00 16°C

Celá předpověď