Lenka Filipová v srpnu zahraje na festivalu v Českém Krumlově

foto Zpěvačka a kytaristka Lenka Filipová pózuje fotografovi 10. června 2019 v Praze.

Praha - Lenka Filipová představí 1. srpna na Mezinárodním hudebním festivalu v Českém Krumlově průřez svým repertoárem. Na festivalu bude poprvé, zahraje úpravy klasických skladeb, kytarové transkripce a možná dostanou prostor i rockové skladby. Na pódiu se Filipová představí se smyčcovým oktetem Brno Strings, virtuosem na keltskou harfu Seanem Barrym a dalšími muzikanty. Uvedla to na tiskové konferenci.

Lenka Filipová v Českém Krumlově zahraje své nejznámější písně, jako Zamilovaná, Za všechno může čas nebo Mosty. Připomene i méně hrané skladby. "Určitě tam bude písnička Strom, kterou jsem strašně dlouho nehrála. Je na text Zdeňka Rytíře, který vypráví, jak se vyrábí kytara," řekla. Populární kusy prostřídá s klasickými kytarovými díly ve vlastních úpravách. Publikum uslyší také písně z loňské desky Oppidum a dočká se i ukázek z připravovaného alba, na kterém Filipová spolupracuje s kytaristou a skladatelem Milanem Tesařem.

Do Českého Krumlova poveze tři kytary. "Víc už se mi jich asi nevejde do auta," řekla Filipová. S sebou bere klasickou, folkovou a také 12strunnou kytaru, na kterou hrál Karel Zich. Koncert s názvem Lenka - všechny mé podoby se uskuteční v Pivovarské zahradě ve 20:30.

Mezinárodní hudební festival v Českém Krumlově se letos od 19. července do 10. srpna uskuteční již po 28. Nabídne program mnoha žánrů i hudebních období. Celkem je připraveno 23 koncertů.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

16°C

Dnes je neděle 22. září 2019

Očekáváme v 1:00 10°C

Celá předpověď