Prezident Zeman ukončil zdravotní prohlídku v nemocnici

foto Ilustrační foto - Prezident Miloš Zeman (na snímku z 11. května 2020) v Lánech.

Praha - Prezident Miloš Zeman ukončil preventivní prohlídku v Ústřední vojenské nemocnici a odjel na zámek v Lánech. ČTK to sdělil jeho mluvčí Jiří Ovčáček. V nemocnici byl prezident od středy, kdy byl očkován proti koronaviru. Poté v ní zůstal do dneška kvůli plánované preventivní lékařské prohlídce.

"Prezident republiky Miloš Zeman úspěšně absolvoval všechny plánované preventivní lékařské prohlídky a odjel z Ústřední vojenské nemocnice v Praze na zámek v Lánech," napsal Ovčáček. Informaci zveřejnil i na twitteru.

Informaci o vyšetření prezidenta bez podrobností zveřejnila i nemocnice. Mluvčí Jitka Zinke na webu uvedla, že k plánované hospitalizaci byl Zeman ve středu přijat v 15:00 a následně byl očkován proti koronaviru. "Očkování proběhlo bez komplikací. Ve čtvrtek 21. ledna 2021 absolvoval pan prezident diagnostická vyšetření," dodala. Zeman podle ní nemocnici opustil dnes v dopoledních hodinách.

Zeman byl očkován látkou od firem Pfizer a BioNTech, čeká ho proto ještě druhá dávka. Ta by se měla podávat nejméně po 21 dnech. Prezident si chtěl původně počkat na jednodávkovou vakcínu, nakonec se ale rozhodl pro očkování už nyní. Podle prezidentova mluvčího neměl Zeman po očkování žádné obtíže.

V nemocnici poté zůstal. Už dříve řekl, že absolvuje například počítačovou tomografii a magnetickou rezonanci.

Ve vojenské nemocnici byl v posledních letech několikrát. Loni mu v ní operovali zlomenou ruku, kterou si zranil při pádu. O rok dříve v ÚVN zůstal čtyři dny na rekondičním pobytu. Vojenští lékaři mu také například vyšetřili sluch. Dlouhodobě se prezident léčí s neuropatií nohou a cukrovkou.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

1°C

Dnes je čtvrtek 9. prosince 2021

Očekáváme v 13:00 1°C

Celá předpověď