Ledecká vyzkoušela kombinézu pro olympiádu, dvě umístění v desítce ji potěšila

foto Česká lyžařka Ester Ledecká

Zauchensee (Rakousko) - V nové bílé kombinéze, v které by se měla objevit na olympiádě v Pekingu, se Ester Ledecká na Světovém poháru v Zauchensee dvakrát prosadila do první desítky. Výsledky v prvních závodech na lyžích v novém roce ji potěšily.

Ledecká závodila na lyžích po více než měsíční pauze a osmým místem ve sjezdu a devátým v superobřím slalomu dosáhla nejlepších výsledků v olympijské sezoně. "Byly to důležité závody. Jsem ráda za oba výsledky," uvedla v nahrávce pro média.

Rychlostní disciplíny absolvovala mezi elitou naposledy na přelomu listopadu a prosince v Lake Louise. Pak startovala na snowboardu a testovala a trénovala na lyžích. "Po dlouhé době jsem jela sjezd a super-G, rychlostní disciplíny a to je specifické v přípravách a ve všem kolem. Mám radost, že jsem se do toho zase mohla trošku dostat," řekla šestadvacetiletá Ledecká.

V obou závodech oblékla bílou kombinézu s liniemi naznačujícími, že je robot. Stejně jako tu předešlou, barevnější se stejným motivem, vyrobila firma Don Quiet s designem jejího bratra Jonáše. "Odvedli fantastickou práci. Jsem s ní hrozně moc spokojená a spousta lidí mi volá a píše, že se jim to líbí. Tak mám radost a sama se v ní taky dobře cítím," pochvalovala si dvojnásobná olympijská šampionka.

Nyní se přesune na další sjezd a super-G do Cortiny d'Ampezzo. "Už podruhý v sezoně. Tentokrát ale s jiným náčiním, ale moc se tam těším," připomněla, že v prosinci v italském středisku vyhrála závod Světového poháru v paralelním obřím slalomu na snowboardu.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

16°C

Dnes je středa 25. května 2022

Očekáváme v 21:00 14°C

Celá předpověď