Lancia chystá tři nová auta

foto Šéf automobilky Lancia Luca Napolitano.

Slavná italská značka Lancia, která v současnosti víceméně živoří už jen na domácím trhu s novými auty, chystá modelovou ofenzívu.

Šéf automobilky Luca Napolitano představil plán uvedení tří zcela nových modelů, se kterými chce Lancia oslovovat zákazníky prémiového segmentu. První z nich se má představit za dva roky a půjde o novou generaci městského hatchbacku Ypsilon.

Podle Napolitana bude toto auto přibližně čtyři metry dlouhé a pohánět ho bude také stoprocentně elektrifikované ústrojí.

O dva roky později, tedy v roce 2026, se nabídka modelů značky rozšíří o novou vlajkovou loď Lancie. Na délku bude měřit zhruba 4,6 metru. A konečně –  pro rok 2028 se připravuje nová generace modelu Delta. V podélném směru dosáhne přibližně 4,4 metru. Napolitano slibuje, že to bude automobil s geometrickými liniemi, který přitáhne ke značce skutečné automobilové nadšence.

Všechny tyto dva posledně zmiňované vozy už budou čistě elektrické. Již od roku 2026 totiž značka na trh bude dodávat svá nová auta poháněná jen elektromotory a v roce 2028 se definitivně rozloučí se vším, co ještě při jízdě produkuje nějaké emise CO2.

Generální ředitel Napolitano současně představil nový obchodní model Lancie. Ta bude nově kromě Itálie působit ještě v pěti dalších evropských zemích. Těmi jsou Německo, Francie, Nizozemsko, Belgie a Španělsko. Země se vybíraly podle několika kritérií, z nichž nejdůležitějšími byla pochopitelně velikost zdejšího trhu a dále například také vášeň pro italské automobily.

Celkem bude v těchto pěti zemích vytvořeno 100 dealerství v 60 velkých městech. Předpokládá se ale také, že polovinu nových Lancií si zákazníci koupí přes internet.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

25°C

Dnes je čtvrtek 28. září 2023

Očekáváme v 21:00 15°C

Celá předpověď