Kvůli odstraňování svodidel se na D1 u Humpolce tvoří kolony

foto Kolona na D1 mezi Humpolcem a Větrným Jeníkovem směrem na Brno.

Humpolec - Kvůli odstraňování provizorních svodidel se na dálnici D1 ve směru na Brno u Humpolce stále tvoří kolona. Provoz je tam zúžen do jednoho pruhu. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) začalo odklízet provizorní svodidla v zúžené části D1 na Vysočině mezi Humpolcem a Větrným Jeníkovem v pátek večer. Po jejich odstranění bude dálnice ve standardní šířce. ČTK to dnes řekl mluvčí ŘSD Jan Rýdl. Délka kolony se nepatrně zkrátila. Zatímco po poledni dosahovala tří kilometrů, po 15:30 byla zhruba dvoukilometrová. ČTK to řekl policejní mluvčí z Vysočiny David Linhart.

"Ve směru na Prahu je pak provoz plynulý," uvedl Linhart. Rýdl dodal, že práce je naplánována do pondělí do 21:00. Není však vyloučeno, že úprava úseku skončí dříve. "Záleží hlavně také na počasí. Musíme na dálnici namalovat jízdní pruhy a to nejde, pokud by například pršelo," uvedl Rýdl. Připomněl, že bez ohledu na to, jak budou práce postupovat, ŘSD počítá s tím, že v neděli odpoledne, kdy bývá provoz na dálnici frekventovaný, budou ve směru na Prahu průjezdné dva pruhy.

Desetikilometrový úsek D1 mezi 94. a 104. kilometrem je zúžený kvůli započaté modernizaci, kterou se nepodařilo dokončit do zimy. ŘSD od ledna odstraňuje závady ve sjízdnosti, aby se mohl provoz vrátit na dva jízdní a jeden odstavný pruh v obou směrech.

Rekonstrukce dálnice mezi Humpolcem a Větrným Jeníkovem za 1,75 miliardy korun začala loni v březnu. Práce se nepodařilo dokončit před zimou a v zúženém úseku začala loni v prosinci kolabovat doprava. ŘSD následně ukončilo spolupráci s původním dodavatelem a nechalo jinými firmami posunout nebo odstranit dočasná svodidla, aby byla dálnice přes zimu lépe průjezdná. Na jaře chce vybrat nového dodavatele, který by měl v létě pokračovat v opravách.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

31°C

Dnes je úterý 23. července 2019

Očekáváme v 21:00 26°C

Celá předpověď