KSČM bude v úterý jednat s ANO o toleranci vlády

foto Předseda KSČM Vojtěch Filip vystoupil 9. července 2019 v Praze na tiskové konferenci před jednáním Poslanecké sněmovny.

Praha - Představitelé KSČM se sejdou v úterý se zástupci hnutí ANO a budou vyhodnocovat plnění dohody o toleranci menšinové vlády ANO a ČSSD. Novinářům to dnes po jednání výkonného výboru KSČM řekl předseda poslaneckého klubu strany Pavel Kováčik. Při vyhodnocování plnění smlouvy se komunisté budou zajímat i o to, proč vláda zaujala negativní postoj k jejich návrhu na ústavní ochranu vody a půdy.

Dnešní jednání výkonného výboru KSČM se možnou změnou postoje k toleranci vlády nezabývalo. Podle Kováčika vedení strany pouze stanovilo mandát pro úterní jednání s hnutím ANO.

Větší ochrana vody je jednou z podmínek KSČM pro toleranci menšinové vlády ANO a ČSSD. Komunisté navrhli zakotvení této ochrany do ústavy, vláda se v pondělí k návrhu postavila negativně. "Ta věc bude součástí jednání o vyhodnocení dosavadního fungování dohody o toleranci vlády," řekl dnes Kováčik.

Zdůraznil, že rozhodující pro zakotvení ochrany vody do ústavy bude postoj Sněmovny, nikoli kabinetu. "Důležitý je výsledek, věříme, že ve sněmovně ten výsledek bude pozitivní," řekl. Komunisté jsou podle něj připraveni jednat i o připravovaném návrhu ministerstva zemědělství, který by se měl ústavní ochranou vody zabývat.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

7°C

Dnes je čtvrtek 14. listopadu 2019

Očekáváme v 5:00 0°C

Celá předpověď