Kriminalisté zadrželi muže, který přepadal směnárny s replikou granátu

foto Policejní automobil. Ilustrační foto.

Praha - Kriminalisté zadrželi padesátiletého muže, který od dubna přepadl v Česku několik směnáren. Vyhrožoval při tom replikou granátu. V Hradci Králové si odnesl několik set tisíc korun, při dalších přepadeních už ale žádné peníze nezískal. Policisté ho dopadli v Čáslavi. K přepadením se přiznal. Za loupež mu hrozí až desetileté vězení. Na webu o tom dnes informoval policejní mluvčí Jiří Hrdina.

Směnárnu v Hradci přepadl muž v polovině dubna. "Jeho rychlý 'výdělek' ho motivoval natolik, že o měsíc později stejným způsobem přepadl další směnárnu a to v Pardubicích. Odtud však odešel s nepořízenou, protože zaměstnankyně spustila alarm, kterého se zalekl a utekl neznámo kam," uvedl mluvčí.

Muž se poté přesunul do Prahy, kde 21. května přepadl směnárnu v Havlíčkově ulici v centru města. Obsluze hrozil odjištěným granátem a požadoval pouze pětitisícové a dvoutisícové bankovky. Peníze ale nedostal. O půl hodiny později pak přepadl směnárnu v Seifertově ulici, ale ani odtamtud si žádný lup neodnesl.

Kriminalisté z kamerových záznamů zjistili, že se muž před přepadením v Praze převlékl v nedalekém podloubí. Získali tak jeho podobu. "Dalším rozpracováním celého případu a operativním šetřením se mu dostali na stopu, která je dovedla až do středočeské Čáslavi a vzhledem k tomu, že pachatel z posledního přepadení odešel s nepořízenou, byl zde předpoklad, že to zkusí i zde," sdělil Hrdina.

V Čáslavi je směnárna pouze jedna a muž se ji skutečně pokusil přepadnout. Policisté mu v tom ale zabránili. "Pod hrozbou namířené střelné zbraně podezřelého zadrželi a při následné prohlídce u něj nalezli i ruční granát. Jednalo se o velmi důvěryhodnou repliku, a tak nebylo zapotřebí volat ani pyrotechnika," dodal mluvčí.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

27°C

Dnes je pátek 29. září 2023

Očekáváme v 17:00 23°C

Celá předpověď