Královna Alžběta II. strávila noc v nemocnici, už je zpět na hradě Windsor

foto Ilustrační foto - Britská královna Alžběta II.

Londýn - Britská královna Alžběta II. podle Buckinghamského paláce pobyla v noci ze středy na dnešek v nemocnici kvůli předběžnému vyšetření. Dnes je už panovnice zpátky ve své rezidenci na hradě Windsor a je v dobrém rozpoložení, píše se v prohlášení paláce.

Královna ve středu zrušila oficiální návštěvu Severního Irska. Podle paláce jí zdravotnický tým nařídil odpočinek.

"Po lékařském doporučení, aby si na pár dní odpočinula, královna ve středu odpoledne navštívila nemocnici a podstoupila předběžná vyšetření. Dnes se kolem oběda vrátila na hrad Windsor a je stále v dobrém rozpoložení," napsal Buckinghamský palác.

Podle zdroje agentury Reuters 95letá panovnice v nemocnici strávila noc z praktických důvodů, její zdravotnický tým v jejím případě postupuje obezřetně. Dnes se už Alžběta II. věnovala lehčím povinnostem, uvedl stejný zdroj.

Královna, která příští rok oslaví 70 let od nástupu do funkce, veřejně naposledy vystoupila v úterý, kdy na hradě Windsor pořádala recepci za účasti spoluzakladatele americké softwarové společnosti Microsoft Billa Gatese či britského premiéra Borise Johnsona. Podle agentur Reuters a AFP vypadala, že se těší dobrému zdraví a s úsměvem vítala hosty.

Minulý týden se Alžběta II. na veřejnosti poprvé po letech objevila na veřejnosti s vycházkovou holí, kterou si pomáhala při chůzi. Před bezmála 20 lety chodila o holi po operaci kolena. V nemocnici přes noc naposledy pobyla v roce 2013, kdy měla příznaky gastroenteritidy.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

2°C

Dnes je pátek 3. prosince 2021

Očekáváme v 23:00 -1°C

Celá předpověď