Kovář: Tenhle zápas byl bohužel obrazem celého našeho turnaje

foto Dopolední rozbruslení českého hokejového týmu před večerním utkáním skupiny A mistrovství světa proti Bělorusku, 24. května 2021 v Rize. Zleva útočník Jan Kovář a trenér Filip Pešán.

Riga - Ani na osmé velké mezinárodní akci se nedočkal medailového zisku útočník Jan Kovář. Účastník posledních olympijských her v Pchjongčchangu vedl na svém sedmém mistrovství světa tým poprvé jako kapitán, ale po klubovém triumfu ve švýcarském Zugu bude opouštět dějiště světového šampionátu opět zklamaný.

"Každý rok je to bohužel ta samá odpověď. Zklamaný nejsem jen já, ale zklamaní tam sedí všichni kluci v kabině a trenéři. Není to je o mně, ale samozřejmě měl jsem být asi větší lídr na ledě a to se nebudeme vymlouvat. Turnaj úplně nevyšel. Chtěli jsme se umístit líp, ale nevyšel nám podle představ od začátku do konce," řekl Kovář na on-line tiskové konferenci po čtvrtfinálové porážce s Finskem 0:1.

"Čekali jsme, že to bude zápas ne o moc gólech, takže na to jsme byli připravení. Oni hrajou dobře defenzivně a bohužel jsme nenašli cestu, jak jim dát gól. Tenhle zápas byl bohužel obrazem celého našeho turnaje," prohlásil Kovář.

Po porážkách na úvod s Ruskem (3:4) a Švýcarskem (2:5) Češi pětkrát za sebou zvítězili a v prvních čtyřech zápasech neustále odvraceli hrozbu vyřazení už v základní skupině. Zdolali postupně Bělorusko (3:2 v prodloužení), Švédsko (4:2), Velkou Británii (6:1) a Dánsko (2:1 po samostatných nájezdech).

S klidem odehráli jen závěrečných duel před play off se Slovenskem (7:3). Ze třetího místa na druhý tým skupiny B po přesunu do hlavní Areny Riga z vedlejšího Olympijského sportovního centra nestačili.

"Dneska se prostě nenašel nikdo, kdo by gól dal, a je to pro nás konec. Celý turnaj nebyl ideální a dneska to bylo jen takové završení toho, že se nám nedařilo," zopakoval jednatřicetiletý Kovář.

Precizní defenzíva Finů slavila opět úspěch. "Nedávali nám moc vyložených šancí. Začali jsme dobře prvních pět minut, ale potom už jsme se do nějakých větších šancí či tlaku nedostávali. Až pak v samém závěru, kdy jsme odvolali gólmana. To bylo málo," prohlásil Kovář.

"Neudrželi jsme se na puku, prohrávali jsme souboje, tím to pak celé bylo, protože dnešní hokej je o soubojích. A ty jsme nevyhrávali. Rozhodně to nelze svádět na štěstí. My jsme si to za tenhle turnaj nezasloužili, abychom šli dál. Tohle bylo málo, nešli jsme tomu naproti," uvedl Kovář.

Letošní šampionát byl pro účastníky náročnější protikoronavirovými opatřeními, která je zavřela do "bubliny" s možným přesunem jen mezi hotelem a halami. "Byli jsme na tom všichni stejně, ale nebylo to lehké. Byli jsme pořád jen na hotelu, takže žádná sranda to nebyla, ale na to se určitě nebudeme vymlouvat. Důvodem, proč nám turnaj nevyšel, není to, že jsme byli v bublině," dodal Kovář.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

33°C

Dnes je neděle 20. června 2021

Očekáváme v 1:00 25°C

Celá předpověď