Koronavirus nastartoval boom elektronicky podepsaných smluv

foto

Současná pandemie covid-19 ve větší či menší míře ovlivnila snad každého z nás. Ekonomické dopady na sebe pochopitelně nenechaly dlouho čekat. Problémy nastaly nejen ve firmách, kde se zastavila výroba – nemyslitelná byla ze dne na den schůzka s novým zaměstnancem nebo klientem. Tuzemský startup iSmlouva přinesl možnost, jak spravovat agendu dokumentů i na dálku.

V dnešní společnosti se takřka všechno snažíme dělat digitálně. Máme videohovory, sdílené disky, rozvážky jídla a výčet pokračuje – poprvé v historii vlastně ani nemusíme opustit vlastní byt. Podobně je to i s podnikáním. Jedna část obchodního procesu ale poměrně dlouho odolávala nějaké zásadnější inovaci. A to samotný podpis kontraktu.

Právě tento zásadní krok řeší česká aplikace www.iSmlouva.cz. Umožňuje tvorbu a uzavírání právně závazných dokumentů digitálním způsobem. Elektronický podpis ve většině případů plně zastoupí ten ruční a všechno je pěkně rychlé a bezpečně uložené.

Krom klasických smluv umí aplikace řešit prakticky jakýkoliv typ dokumentů. Rychle rostoucí společnosti jako DoDo nebo Rohlík.cz s iSmlouvou urychlují nábor pracovníků a interní administrativu. Efektivita procesů roste opravdu astronomicky. Zatímco dříve bylo potřeba nový dokument po napsání vytisknout, doručit protistraně, poté jej podepsaný naskenovat a archivovat, dnes může vše proběhnout v reálném čase a prakticky okamžitě, během několika minut.

Takové řešení dostává ještě nový rozměr ve chvíli, kdy udeří celosvětová pandemie. A když se něco, co bychom si ještě před několika měsíci neuměli představit, stane realitou.

V situaci, kdy se doporučuje nepotkávat se osobně, se klasický byznys prostě dělá trochu složitěji. A potřebuje inovativní řešení. Není tedy divu, že vzrostl i zájem o iSmlouvu. Ta dnes zprocesuje každý týden tisíce dokumentů – průměrný má 2,5 strany a většina kontraktů je opravdu uzavřena do prvních 24 hodin.

Z dat iSmlouvy navíc vyplývá, že dokumenty se nyní uzavírají během celého dne. Zatímco ještě před karanténou byl denní vrchol někde okolo čtvrté hodiny odpolední, teď na čase až tolik nezáleží. Lidé mají často home office a zvykli si plánovat podle sebe. A efektivita stoupá.

Chytrá digitální řešení jako iSmlouva pokládáme za něco, co by s námi mělo zůstat i po současné krizi. Nejen kvůli větší efektivitě práce, ale také kvůli úspoře financí a životního prostředí.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

1°C

Dnes je čtvrtek 9. prosince 2021

Očekáváme v 13:00 1°C

Celá předpověď