Koncertem Nilse Frahma dnes končí hudební festival Prague Sounds

foto Ilustrační foto - Zakladatel festivalu Marek Vrabec vystoupil na tiskové konferenci k 26. ročníku multižánrového festivalu Struny Podzimu / Prague Sounds. 1. června 2022, Praha.

Praha - Koncertem německého neoklasického skladatele a hráče na elektronické klávesy Nilse Frahma dnes ve Foru Karlín končí hudební festival Prague Sounds. Frahm stojí v čele nové vlny interpretů, kteří se prosazují experimentováním s nástroji a technologiemi. Mezinárodní hudební festival Prague Sounds, dříve známý jako Struny podzimu, od 23. října včetně dnešního koncertu nabídl osm originálních hudebních večerů.

Frahma hudební kritika oceňuje za kombinaci virtuosního muzikantství s citem pro melodii popového hitmakera. Návštěvníci koncertu se podle pořadatelů během jediného večera mohou těšit na mnoho jeho uměleckých tváří.

Festival zahájila ve Velkém sále Lucerny pražská premiéra amerického souboru Snarky Puppy, který získává ocenění v kategoriích od jazzu po R&B. V dosavadním programu dále vystoupili mandolinista Chris Thile, berlínští průkopníci akustického techna Brandt Brauer Frick Ensemble, jazzové kvarteto ve složení Joshua Redman, Brad Mehldau, Christian McBride a Brian Blade, bubeník Makaya McCraven nebo britská zpěvačka Laura Mvulaová.

Kromě vystoupení zahraničních umělců připravil festival Prague Sounds hudební poctu u příležitosti osmdesátin tuzemské jazzové legendy Jiřího Stivína. Na koncert 19. listopadu do Rudolfina mu přišly poblahopřát osobnosti české hudby.

Festival Prague Sounds byl letos také pořadatelem Koncertu pro Evropu, na kterém 2. září na plovoucí scéně na hladině Vltavy vystoupila Česká filharmonie, Pražský filharmonický sbor a sólisté pod vedením Semjona Byčkova.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

6°C

Dnes je neděle 4. prosince 2022

Očekáváme v 9:00 4°C

Celá předpověď