Koncern Volkswagen uvede na trh také elektrický motocykl

foto Seat Mó eScooter 125.

Také elektrický skútr escooter 125, který se má z hlediska svých výkonů i jízdních vlastností vyrovnat obdobným strojům se zážehovým motorem s objemem 125 cm3, uvede ještě letos do prodeje společnost Porsche Česká republika v dealerské síti značky Seat.

“Seat Mó je vlastně třetí značkou vozidel, které nabízíme našim zákazníkům,” informoval během výroční tiskové konference společnosti Porsche Česká republika ředitel zastoupení španělské automobilky Aleš Novák. Zbývajícími značkami jsou Seat a sportovní Cupra. “Prodej zahájíme se začátkem teplého období letošního roku,” dodal.

Také další objemové značky koncernu Volkswagen dodají na trh elektrické novinky. Nejprve přijde na řadu elektrické SUV-kupé Volkswagen ID.5. K dispozici bude rovněž ve sportovní variantě GTX. To se stane v závěru prvního čtvrtletí.

Divize Volkswagen Užitkové vozy nakonec letos nestihne oficiální zahájení prodejů modelu ID.Buzz, který se odhalí příští měsíc. “Ceník sice zveřejníme ještě před koncem letošního roku, ale k faktickému zahájení prodejů u dealerů dojde až na samém počátku roku 2023,” uvedl ředitel divize Volkswagen Užitkové vozy společnosti Porsche ČR Jakub Šebesta.

Zatím tajemná je ohledně nových elektromobilů značka Audi. “V každém následujícím čtvrtletí budeme mít jednu novinku., Více ale zatím sdělit nemůžu,” sdělil na stejné akci ředitel značky Audi Marcel Archleb. Pravdpěpodobný je ale příchod modernizované verze prvního elektrického SUV značky se čtyřmi propojenými kruhy, které se dosud prodává s označením e-tron.

Autonaelektřinu.cz

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

17°C

Dnes je středa 22. března 2023

Očekáváme v 9:00 13°C

Celá předpověď