Koncern Stellantis představí letos a příští rok celkem 17 elektromobilů

foto Interiér konceptu Fiat Centoventi.

Jeden z největších světových automobilových koncernů, do něhož v současné náleží kromě francouzských značek Peugeot, Citroën a DS také německý Opel, většina italských producentů osobních automobilů a také třeba americký Jeep, Chrysler, Ram či Dodge, hodlá v průběhu letošního a příštího roku představit 17 nových typů elektrických vozidel. Třináct z nich bude přitom jezdit výhradně na elektřinu.

Vyplývá to z přehledu, který při prezentaci výsledků za rok 2021 zveřejnilo vedení společnosti.

Řada z novinek ještě není odtajněna. To se týká třeba značky Citroën, která ještě na letošek plánuje dva nové elektromobily.

Do světa elektrických aut velmi brzy vstoupí také značka Maserati, která s elektrickým motorem a vysokonapěťovou baterií v útrobách bude nabízet nové Gran Turismo také ve verzi s otevřenou střechou a dále menší SUV Grecale.

První elektromobil brzy odtajní také Jeep či divize Fiat Professional zabývající se výrobou a prodejem malých užitkových vozů.

Zajímavá je razantní proměna “lidové” značky Fiat . Zřejmě ještě letos odhalí nový model, který se stane náhradou za současnou Pandu. Již nyní je možné u dealerů Fiatu zakoupit elekrický model “500”.

Již v roce 2027 se pak má tato automobilka, která existuje již od roku 1899, stát výhradně elektrickou.

Autonaelektřinu.cz

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

19°C

Dnes je neděle 24. září 2023

Očekáváme v 21:00 12°C

Celá předpověď