Koncept Alpine A 290 je předzvěstí elektrického Renaultu 5

foto Elektromobil Alpine A290 Beta Concept.

Renault 5 patří k historicky nejuznávanějším městským vozům. Nyní Renault toto jméno oprašuje a ještě letos se dočkáme představení nové generace s plně elektrickým pohonem. Současně inženýři sportovní divize Alpine tento model využili jako základ pro stvoření výkonné verze.

Fotogalerie

Nyní se ukázal koncept, který má dvě tváře. Ta venkovní v podstatě představuje finální design, vnitřní je koncept naznačující automobilový interiér ze středně vzdálené budoucnosti.

Překvapivá je zejména neexistence displejů. Pár potřebných informací se bude zobrazovat na tenkém proužku head-up displeje, případně v hledí speciální helmy.

Vše má být totiž v této sportovní verzi podřízení intenzivním řidičským zážitkům. Třeba vpředu je jedno jediné skořepinové sedadlo umístěné uprostřed vozu.

Na osmihranném volantu je také tlačítko s označením OV. Po jeho stisknutí bude mít řidič po dobu deseti sekund zvýšený výkon pro snadnější uskutečnění předjížděcího manévru.

Alpine zatím nezveřejnilo žádné technické parametry s výjimkou rozměrů vozu. Ten na délku měří 405 centimetrů, vysoký je 148 a široký 185 centimetrů.

Auto jezdí na dvacetipalcových kolech. Speciální pneumatiky vyvinuli specialisté Michelinu.

Sériová verze tohoto nejmenšího modelu Alpine se odhalí příští rok.

Autonaelektřinu.cz 

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

24°C

Dnes je čtvrtek 8. června 2023

Očekáváme v 21:00 19°C

Celá předpověď